HTC plánuje predať Vive alebo celú spoločnosť

, Autor: Marián Ferenc

Zdá sa, že spoločnosť HTC má ťažkosti so svojími aktívami. Spoločnosť sa podľa správy agentúry Bloomberg snaží preskúmať niekoľko ciest, akým smerom sa uberať. Po prvé, tím uvažuje o tom, že predá podnik Vive, biznis s virtuálnou realitou. HTC už znížila cenu svojho headsetu Vive o 200 dolárov, ale to nie je všetko, čo stojí za zmienku.

Spoločnosť tiež premýšľa o predaji celej spoločnosti. Hľadanie jedného kupujúceho pre celú firmu HTC nie je jednoduché, takže spoločnosť môže predať taktiež svoje časti samostatne.

Na začiatok je najnovšia vlajková loď spoločnosti HTC U11, silná, čo sa týka výkonu a fotoaparátu, ale dizajn je slabý vedľa modelov Samsungu a LG. Navyše, U11 predáva iba jeden veľký americký operátor Sprint, zatiaľ čo spoločnosti Samsung a LG si vybrali inú stratégiu. Podiel HTC na trhu v USA sa odhaduje na niečo viac ako 2 percentá. U Ultra, predchádzajúci smartphone, dostal negatívne recenzie a nebol nikdy predávaný americkými operátormi.

Na druhej strane je Vive niečo ako svetielko nádeje pre HTC, pričom v prvom štvrťroku predali viac ako 190 000 kusov. Samostatná verzia Vive prichádza do Číny a spoločnosť HTC teraz pracuje na samostatnom VR headsete, ktorý bude pracovať so softvérom spoločnosti Google pre virtuálnu realitu.

Napriek tomu majú problémy so smartfónmi. Ďalším krokom pre spoločnosť je vyrábať Google Pixel 2. Minulý rok spoločnosť HTC vyrobila oba Pixel smartphony, ale tentoraz LG tvrdí, že väčší Pixel budú vyrávať oni.

Zdroj: 80level

Kľúčové slová
HTC, HTC Vive
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Poslať nový komentár

TOPlist