EN

Hranie online hier negatívne vplýva na deti

Vláda v Díli (India) označila niektoré online hry, ako sú napríklad PUBG, Fornite, že negatívne vplývajú na vývin mozgu detí. Urobila tak na základe správy, ktorú dostala od komisie pre ochranu dieťaťa v Díli (DCPCR). Tá označila niekoľko hier (PUBG, Fornite, Hitman, Pokémon GO), ktoré vplývajú negatívne na tvorbu mysle detí. Tieto hry sú podľa nich plné nenávistí a podvodov.

 

Rovnako tvrdia, že tieto hry nijako neprispievajú vývinu logiky a myslenia u detí. DCPCR ďalej uvádza, že hranie takýchto hier v nízkom veku môže mať vplyv aj na ich myslenie a život v budúcnosti.

Ranjhana Prasad (členka DCPCR) povedala, že v súčasnosti je vidieť veľkú agresivitu a aroganciu u detí, ktoré hrajú násilne hry.

PUBG a Fornite v Indií zaznamenal minulý rok veľký nárast a to hlavne vďaka lacnej a dostupnej technike (mobily, pc ...).

Tento problém ale určite nezasiahol len Indiu. Je to celosvetový problém.

Zdroj: GIZMOCHINA

Komentáre (2)
ale ok

V článku už len chýba informácia, aká je úroveň gramotnosti v Indií a prečo im EÚ poskytuje hospodársku pomoc.
Tým chcem napísať, že tie "agresívne" deti hrajúce tie hry patria k lepšej spoločnosti. Tí čo nemajú PC, pre zmenu hromadne znásilňujú.
V preklade vám zmizlo to čo v odkazovaných článkoch je na prvom mieste, vrátane toho indického "These games are full of misogyny, " že tie hry sú plné nenávisti voči ženám.
Nenašiel som to nikde, ale predpokladám, že tú komisiu ovláda miestna komunistická bunka, slovník tomu plne zodpovedá (bežné, všeobecné frázy komunistov v Indií keď robia protesty).

Hitman, Pokemon Go, PUBG and Fornite sú hry nenávistné voči ženám. To tvrdia články. Kde a v čom? Celá správa je politicky motivovaná, podvod.

I1ilan

Nechcem to nejako zlahcovat. Ale co robia rodicia tychto deti?

Pridať nový komentár
TOPlist