Ex-zamestnanec Google založil náboženstvo, ktoré verí v AI boha

, Autor: Ján Kisty

Bývalý inžinier Google založil nové náboženstvo, ktoré chápe božstvo ako umelú inteligenciu.

Anthony Levandowski je spoluzakladateľ spoločnosti Otto, zameranej na vývoj samoriadiacich sa nákladných áut, ktorú odkúpil v roku 2016 za necelých 700 miliónov dolárov Uber. Predtým pracoval v spoločnosti Google, z ktorej ho vyhodili, pretože mal ukradnúť obchodné tajomstvo spoločnosti.

Nové náboženstvo či cirkev sa volá „Way of the Future“, čiže „Cesta budúcnosti“. Cirkev bola založená ešte v septembri 2015. No až teraz sa podarilo zistiť, že spoločnosť vystupujúca ako korporácia nie je spoločnosť v priamom slova zmysle. Za odhalením stojí vnútorné účtovníctvo firmy, ktoré poukázalo, že firma platí daň ako náboženská organizácia. Levandowski tu vystupuje ako CEO a prezident. Je tak možné, že aj ako najvyšší predstaviteľ cirkvi.

Cirkev má byť mierená predovšetkým na futuristov a humanistov zo Silicon Valley, ktorí majú iné zmýšľanie ako tradičné cirkvi.

Boh založený na umelej inteligencii môže znieť ako šialenstvo, no aj niektoré seriály uvádzajú božstvo ako vyššiu bytosť = vyspelejšiu bytosť. Dobrým príkladom je známy seriál Star Gate. Preto sa ani táto možnosť nedá úplne vylúčiť.

(logo je len ilustračné)

Zdroj: techspot

 

Kľúčové slová
Google, zaujímavosti
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Prečo píšu náboženstvo, keď je to obyčajná sekta...?! Odporúčam autorovi zistiť si rozdiel medzi sektou a náboženstvom. Pochopil by, že náboženstvo sa založiť nedá...!!!

Spravne, nabozenstvo sa zalozit neda, ono sa proste objavi z nicoho nic.

Re: Ex-zamestnanec Google založil náboženstvo, ktoré verí v ...

Nečudujem sa že je ex :D ..ale Google si vyberá dane

Poslať nový komentár

TOPlist