Duracell sľubuje nové batérie, ktoré udržia energiu až 10 rokov

, Autor: Gudas

Samovoľné vybíjanie potlačené aj použitím zlata.

Že batérie nedokážu udržať energiu po neobmedzenú dobu je známy fakt, najviac vídaný pri nabíjateľných článkoch. Jedným z prvých výrobcov, ktorý významne potlačil efekt samovybíjania bol japonský Sanyo s batériami Eneloop. So svojim vlastným riešením teraz prichádza Druacell - nazýva ho Duralock.

Tento súbor opatrení dostanú ako nabíjateľné, tak aj jednorázové batérie, ktoré prídu na trh už na konci leta. Aj s použitím 24 karátového zlata výrobca dodal článkom chemickú izoláciu anódy a katódy, ktorá má zabrániť prenosu elektrickej energie do okolia keď sa batérie nepoužívajú. Špeciálnu anti-korozívnu ochranu dostane aj obal chrániaci chemické zlúčeniny. Vďaka tomu sľubuje Duracell schopnosť "udržania" energie až po dobu desiatich rokov.

Na spustenie predaja nových batérií plánuje výrobca upozorniť doteraz najväčšou reklamnou kampaňou v histórii spoločnosti, o Duralock teda budeme ešte určite počuť.

Zdroj: TomsGuide

 

Kľúčové slová
Duracell, Duralock, veda, zaujímavosti
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Kam sa hrabe Duracell.... Doma mam dve 4,5V baterie VARTA spred viac ako 15 rokov (v modeli lode s motorcekom) a doteraz funguju a ani ich nenafuklo, pripadne nevytiekli. Dokonca by vladali aj tu lodku rozchodit.

Zeby uz vtedy mali tajne technologie? :D

Poslať nový komentár

TOPlist