Colorful predstavuje pasívne chladenú GeForce GTX680

, Autor: Peter Vavro

Tri a pol miliardy tranzistorov chladených bez jediného ventilátora.

Čínsky výrobca grafických kariet Colorful ukázal svetu, že pasívne chladenie nepatrí len na čipy nižšej výkonnostnej triedy - chladením bez použitia jediného ventilátora vybavil kartu s plnokrvným Kepler čipom na svojej GeForce GTX680! Karta má dvojicu odnímateľných chladiacoch blokov, ktoré pozostávajú zo siedmich heat-pipe trubíc a 280 hliníkových rebier. Jeden blok je možné pripojiť ku karte cez šesticu 8mm hrubých teleplných trubíc v prípade, že je karta osadená v skrinke so slabším prietokom vzduchu.

Výrobca prepracoval aj napájacie obvody, ktoré získavajú elektrický prúd z dvoch 8-pin konektorov. Dôvodom nebude ani tak zabezpečenie lepšej pretaktovateľnosti, ako skôr rozloženie tepelnej záťaže na viac súčiastok.

Cena a dostupnosť sú neznáme.

Zdroj: Expreview

 

 

Kľúčové slová
Colorful, GeForce GTX 680, grafické karty
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

skoda ze sa to neda pouzit na telo lebo v tomto teple idem skapat aj ked len holy po byte chodim

pekný chladič... len nejak nenachádzam logiku chladiť tak výkonnú grafiku len pasívom... :/ ..80% života strávi vo vysokých teplotách pri hraní hier atď......

a prave preto je chladena pasivne. ze vecsinou pojde vo vysokej zatazi a teda vertak by musel ist tiez prevazne naplno, takto budes mat brutalny vykon pri slusnych teplotach a absolutnom tichu (teda samozrejme ak nemas hlucny chladic CPU, pripadne hlucne PSU atd...)

Neviem ako na tom bude s teplotami toto monštrum, ale vo všeobecnosti skôr platí, že uchladiť výkonnú grafiku pasívne si pýta aj vytvoriť kvalitný prietok vzduchu v skrini a to častokrát znamená väčší hluk než nahodiť na kartu výkonný pasív a aktívne ho ofukovať pomalobežným ventilátorom. Ja tak napr. chladím podobne pažravú GTX 560 Ti + Thermalright Shaman + 140 mm Noiseblocker do 800 rpm a v burne to ide do 70°C s tým, že nemusím riešiť žiadny extra airflow kvôli karte. Príde mi to efektívnejšie než snažiť sa obložiť kartu 50-timi heatpipe a dvojkilovým pasívom. :)

Ale aj tak som zvedavý či sa objavia testy tohto čuda a či sa to vôbec dostane do bežného predaja.

podla mna to nema vyznam radsej tam dam 2 fany na 500 rpm co su aj tak nepocutelne a detto pri hre (kto hra na 680 bez zvuku?) a bude to aj tak studensie..

ako nastavis 500rpm ? ja na svojej ATI 5850 mam minimum 1500 :d

To preto, lebo je to 5850 :D
Ale nie ved 500 rpm nie je az tak malo zeby to neslo nie?
Ale to bol aj tak len priklad lebo je jasne ze nepocut ani trocha viac rpm...
Proste to nema vyznam a ja by som nepocul ani referencny pri hre....

Poslať nový komentár

Obsah tohto poľa je súkromný a nebude verejne zobrazený.
TOPlist