Čína je už najväčší producent solárnej energie

, Autor: Rastislav Kupčík
 
Najľudnatejšia krajina sveta sa dostala na prvé miesto v rebríčku krajín produkujúcich solárnu energiu.

Pre mnohých sa môže zdať táto informácia neuveriteľná, no je to naozaj tak. Napriek problémom so smogom a neustálej závislosti od uhlia je Čína najväčším producentom solárnej energie na svete. Miestna energetická správa totiž odhalila, že za rok 2016 dokázala zdvojnásobiť produkciu solárnej energie a ku koncu roka dosiahla hodnotu 77,42 gigawattov.
 
 
Problémom však zostáva, že aj tieto rekordné hodnoty sú v Číne len akousi kvapkou v mori. Solárna energia dokáže pokryť len jediné percento celkových energetických potrieb krajiny. Preto chcú v Číne do roku 2020 pridať ďalších 110 gigawattov, ktoré budú pochádzať z tohto zdroja energie. V horizonte 13 rokov by tak Čína mohla zvýšiť využívanie obnoviteľnej energie z aktuálnych 11% na 20%, a výrazne tak skresať závislosť od fosílnych palív. 
 
Zdroj: engadget
 
Kľúčové slová
Čína, solárna energia
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Re: Čína je už najväčší producent solárnej energie

ako vzdy pri obnovitelnych zdrojoch, hovori sa o instalovanej kapacite, nie o realne vyrobenej energii. v roku 2020 chcu mat 110GW a iba uholne elektrarne budu mat podla ich patrocneho planu v tom case 1100GW. Nech pocitam ako pocitam, tak je to 9% a nie 20%. A ak by sa pocitala realne vyrobena energia, tak to spadne niekam na 3%. Prinajlepsom.

Poslať nový komentár

Obsah tohto poľa je súkromný a nebude verejne zobrazený.
TOPlist