Chrysler odhalil nový koncept vozidla pre „selfie generáciu“

, Autor: kupcik
 
Osobné vozidlá by mali cestujúcim poskytovať komfort a čo najviac ich počas jazdy zabaviť. Takáto je vízia Chrysleru pri novom koncepte elektromobilu.

Budúcnosť cestovania v osobných vozidlách bude viac o zážitku, ako o čo najrýchlejšom presúvaní sa z miesta na miesto. Aspoň takto to vidia v automobilke Chrysler patriacej pod taliansky Fiat. Dnes na veľtrhu spotrebnej elektroniky CES 2017 bude odhalený koncept vozidla, ktoré nesie označenie Portal.
 
 
Tento elektromobil by mal byť vybavený systémom na rozpoznávanie tváre a pre súčasnú generáciu mladých ľudí by sa mal stať viac než len nástrojom. Mal by byť neoddeliteľnou súčasťou ich životov. Vozidlo bude vybavené až troma radmi sedadiel, do ktorých sa bude nastupovať cez posuvné dvere. Tie sa budú dať posúvať dopredu aj dozadu, podobne ako pri posuvných skriniach.
 
 
Tieto dvere by mali charakterizovať vstup do sociálnych médií budúcnosti. Vo vnútri vozidla sa bude nachádzať selfie fotoaparát, a takisto aj displeje, pomocou ktorých bude možné informovať priateľov o plánovanej ceste a všetkých dôležitých informáciách. Vo vozidle bude integrovaný aj komunikačný systém, aby mohli cestujúci na zadných sedadlách pohodlne komunikovať s tými vpredu.
 
 
Vozidlo Portal by malo mať dojazd cez 250 míľ (vyše 400km), a disponovať rýchlym nabíjaním. Treba však upozorniť, že sa jedná len o koncept, a je dosť pravdepodobné, že sa masovej výroby nikdy nedočkáme. Na druhej strane máme nejakú predstavu, čo by mohla priniesť budúcnosť.
 
 
Zdroj: engadget
 
Kľúčové slová
elektromobily, koncept
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Poslať nový komentár

TOPlist