CeBit 2013 - MSI a prototyp dosky pre Haswell

, Autor: Jozef Kobrtek

Nakoľko nás za pár mesiacov čaká uvedenie novej generácie procesorov Intel, výrobcovia dosiek na CeBite demonštrujú svoju pripravenosť. Nechýba ani MSI.

Jednou z vystavených dosiek v stánku MSI bola doska Z87A, resp. jej prototyp. Po funkčnej stránke je údajne hotová, akurát jej chýba povrchová úprava a chladenie - predsa len vyzerá ako práve vyleptaný plošný spoj s nezbytným chladením.

(prototyp dosky MSI Z87A Gaming Series, kliknutím zväčšíte)

Procesoru je dodávaná "šťava" 16-timi napájacími fázami, pričom k nemu sú tiež pripojené 4 DDR3 sloty, do ktorých je možné osadiť maximálne 64GB pamäte. Na doske sa ďalej nachádzajú tri PCI-E 3.0 16x sloty, pričom zdieľajú dohromady 16 liniek, je teda možné ich nakonfigurovať ako 16/0/0, 8/8/0 alebo 8/4/4. Zvyšok slotov tvoria štyri krátke PCI-E 3.0 1x.

K pripojeniu diskov a mechník poslúži 8 SATA 6Gb/s portov, z toho 2 patria prídavnému radiču. Nájdemu tu ďalej 8-kanálové audio, gigabitový ethernet, osem USB 3.0 portov (z toho 2 na vyvedenie), dva HDMI výstupy a jeden DisplayPort. Samotná doska bude predávaná ako 2 modely - základný Z87A-GD65 a Z87A Gaming Series s pestrejšími možnosťami pretaktovania, vyčačkanejšou farebnou úpravou a lepším chladením.

 

Zdroj: techpowerup.com

 

 

Kľúčové slová
CeBit, Haswell, Intel, MSI, z87, základné dosky
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Poslať nový komentár

Obsah tohto poľa je súkromný a nebude verejne zobrazený.
TOPlist