CeBit 2013 - MSI a prototyp dosky pre Haswell

, Autor: nManJofo

Nakoľko nás za pár mesiacov čaká uvedenie novej generácie procesorov Intel, výrobcovia dosiek na CeBite demonštrujú svoju pripravenosť. Nechýba ani MSI.

Jednou z vystavených dosiek v stánku MSI bola doska Z87A, resp. jej prototyp. Po funkčnej stránke je údajne hotová, akurát jej chýba povrchová úprava a chladenie - predsa len vyzerá ako práve vyleptaný plošný spoj s nezbytným chladením.

(prototyp dosky MSI Z87A Gaming Series, kliknutím zväčšíte)

Procesoru je dodávaná "šťava" 16-timi napájacími fázami, pričom k nemu sú tiež pripojené 4 DDR3 sloty, do ktorých je možné osadiť maximálne 64GB pamäte. Na doske sa ďalej nachádzajú tri PCI-E 3.0 16x sloty, pričom zdieľajú dohromady 16 liniek, je teda možné ich nakonfigurovať ako 16/0/0, 8/8/0 alebo 8/4/4. Zvyšok slotov tvoria štyri krátke PCI-E 3.0 1x.

K pripojeniu diskov a mechník poslúži 8 SATA 6Gb/s portov, z toho 2 patria prídavnému radiču. Nájdemu tu ďalej 8-kanálové audio, gigabitový ethernet, osem USB 3.0 portov (z toho 2 na vyvedenie), dva HDMI výstupy a jeden DisplayPort. Samotná doska bude predávaná ako 2 modely - základný Z87A-GD65 a Z87A Gaming Series s pestrejšími možnosťami pretaktovania, vyčačkanejšou farebnou úpravou a lepším chladením.

 

Zdroj: techpowerup.com

 

 

Kľúčové slová
CeBit, Haswell, Intel, MSI, z87, základné dosky
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Poslať nový komentár

TOPlist