Bude Microsoft Edge jediný prehliadač určený pre Netflix HD?

, Autor: Rastislav Kupčík
 
Zdá sa, že spoločnosť Microsoft môže mať v rukách jedinečný tromf ako posilniť postavenie svojho najnovšieho internetového prehliadača Microsoft Edge.

Samotný prehliadač prešiel v poslednej dobe miernymi úpravami, aby dokázal spĺňať najrôznejšie nároky čo sa týka výkonnosti. Stále sa však nedokázal úspešne konkurovať najpoužívanejším prehliadačom ako Google Chrome alebo Firefox od Mozilly. Tentoraz sa však začali svetom šíriť informácie, podľa ktorých by mohol Edge prilákať množstvo nových používateľov.
 
 
Podľa najnovších špekulácií má byť práve prehliadač Edge od Microsoftu jediným na svete, ktorý bude schopný prehrávať Full HD (1080p) obsah Netflixu. Portál PCWorld pri zachytení týchto správ uskutočnil rýchly test štyroch najpoužívanejších prehliadačov (Chrome, Firefox, Opera a Edge) a z výsledkov vyplýva, že všetky okrem Edge boli obmedzené na 720p.
 
Microsoft sa zo všetkých síl snaží vylepšiť prehliadač Edge, ktorý je nepochybne lepší ako jeho predchodca Internet Explorer, no stále mu chýba množstvo funkcií, ktoré konkurenti ponúkajú už niekoľko rokov. Tentoraz sa predstavitelia spoločnosti snažia používateľom ukázať oblasti, v ktorých predbehli konkurenciu. Z tejto správy budú mať radosť najmä používatelia v USA, kde je Netflix veľmi populárnou a rozšírenou streamingovou službou.
 
Zdroj: fudzilla
 
Kľúčové slová
FullHD, internetové prehliadače, Microsoft Edge, Netflix
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Poslať nový komentár

Obsah tohto poľa je súkromný a nebude verejne zobrazený.
TOPlist