Android Oreo a dohady o ďalších nových funkciách nového Androidu 8.0

, Autor: Tomáš Kľučár

Obrázok v obrázku, obmedzovanie aplikácií v pozadí,aktívne notifikácie a viac.

Google odhalí najnovšiu verziu svojho mobilného operačného systému, Android 8.0, už o dva mesiace na každoročnej konferencii vývojárov I/O. Už skôr sa objavili tri nové smart-funkcie, ktoré majú byť jeho súčasťou. Viceprezident Googlu Hiroshi Lockheimer naznačil, že sa budú volať Oreo. Teraz sa na verejnosť dostali ďalšie možné funkcie.

Stránka 9to5Google, venujúca sa spravodajstvu o Google, napísala o týchto nových funkciách, aj keď neexistuje garancia, že sa v Andriode 8.0 objavia. Prvá zmena sa týka zmeny dizajnu notifikácií. Nieje známe, o akú veľkú zmenu sa jedná. Môže to byť jednoduchá zmena alebo veľký update s mnohými vylepšeniami. Musíme sa nechať prekvapiť.

Ďalšou novinkou by mala byť ikona aplikácií s aktívnymi notifikáciami, ktorá vám umožní zistiť, koľko máte nových notifikácií v ktorejkoľvek aplikácii- funkcia, ktorá doteraz na Androidoch výrazne chýbala. Ikony by sa mohli tiež stať adaptívne, podobne ako na Google Pixeli, a budú tak môcť meniť svoj vzhľad.

Veľmi podobne, ako redukuje Chrome 57 svoju spotrebu obmedzovaním nepoužívaných kariet, by to mal robiť aj nový Android so svojimi aplikáciami a procesmi v pozadí. Zvýši tak výdrž batérie zariadenia.

Mód obrázok-v-obrázku, ktorý je zatiaľ obmedzený iba na Android TV zariadenia, ktoré bežia na Nougat, sa dostane do viacerých zariadení vďaka Android O. Dovolí tak používateľom pozerať videá v pohyblivých oknách, zatiaľ čo pracujú v iných aplikáciách.

Nakoniec, 9to5Google očakáva, že nové OS bude mať viaceré vylepšenia MediaRecorder aplikácií a viac enterprise funkcií. Koľko sa ich do nového Androidu dostane zistíme na jeho odhalení v máji.

Zdroj: techspot

 

Kľúčové slová
Android, Android 8.0, Google
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Nemáte tam chybu v názve toho Androidu? Čo som si inde na internete hľadal informácie, tak o ňom písali ako o "Oreo".

"Ikony by sa mohli tiež stať adaptívne..." Konečne možnosť zmeny ikony počas behu aplikácie. Myslím, že to by potešilo nie jedného vývojára.

Poslať nový komentár

Obsah tohto poľa je súkromný a nebude verejne zobrazený.
TOPlist