Android Oreo a dohady o ďalších nových funkciách nového Androidu 8.0

, Autor: Tomáš Kľučár

Obrázok v obrázku, obmedzovanie aplikácií v pozadí,aktívne notifikácie a viac.

Google odhalí najnovšiu verziu svojho mobilného operačného systému, Android 8.0, už o dva mesiace na každoročnej konferencii vývojárov I/O. Už skôr sa objavili tri nové smart-funkcie, ktoré majú byť jeho súčasťou. Viceprezident Googlu Hiroshi Lockheimer naznačil, že sa budú volať Oreo. Teraz sa na verejnosť dostali ďalšie možné funkcie.

Stránka 9to5Google, venujúca sa spravodajstvu o Google, napísala o týchto nových funkciách, aj keď neexistuje garancia, že sa v Andriode 8.0 objavia. Prvá zmena sa týka zmeny dizajnu notifikácií. Nieje známe, o akú veľkú zmenu sa jedná. Môže to byť jednoduchá zmena alebo veľký update s mnohými vylepšeniami. Musíme sa nechať prekvapiť.

Ďalšou novinkou by mala byť ikona aplikácií s aktívnymi notifikáciami, ktorá vám umožní zistiť, koľko máte nových notifikácií v ktorejkoľvek aplikácii- funkcia, ktorá doteraz na Androidoch výrazne chýbala. Ikony by sa mohli tiež stať adaptívne, podobne ako na Google Pixeli, a budú tak môcť meniť svoj vzhľad.

Veľmi podobne, ako redukuje Chrome 57 svoju spotrebu obmedzovaním nepoužívaných kariet, by to mal robiť aj nový Android so svojimi aplikáciami a procesmi v pozadí. Zvýši tak výdrž batérie zariadenia.

Mód obrázok-v-obrázku, ktorý je zatiaľ obmedzený iba na Android TV zariadenia, ktoré bežia na Nougat, sa dostane do viacerých zariadení vďaka Android O. Dovolí tak používateľom pozerať videá v pohyblivých oknách, zatiaľ čo pracujú v iných aplikáciách.

Nakoniec, 9to5Google očakáva, že nové OS bude mať viaceré vylepšenia MediaRecorder aplikácií a viac enterprise funkcií. Koľko sa ich do nového Androidu dostane zistíme na jeho odhalení v máji.

Zdroj: techspot

 

Kľúčové slová
Android, Android 8.0, Google
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Nemáte tam chybu v názve toho Androidu? Čo som si inde na internete hľadal informácie, tak o ňom písali ako o "Oreo".

"Ikony by sa mohli tiež stať adaptívne..." Konečne možnosť zmeny ikony počas behu aplikácie. Myslím, že to by potešilo nie jedného vývojára.

Následuje Android 9.0 kávenka

Poslať nový komentár

Obsah tohto poľa je súkromný a nebude verejne zobrazený.
TOPlist