AMD ukázalo výkon Bristol Ridge procesorov

 
K hlavému oficiálnemu predstaveniu procesorov Bristol Ridge dôjde na konci mája, no AMD už dnes absolvovalo „malé“ predstavenie týchto procesorov.

Procesory Bristol Ridge pre mobilné zariadenia malo AMD oficiálne predstaviť až na Computexe 2016, ktorý sa koná na prelome mája a júna. Spoločnosť však trochu prekvapila a dnes vábi verejnosť a média menšou predpremiérou týchto procesorov.
 
 
Nové procesory predstavujú nástupcu Carizzo procesorov a taktiež využívajú Excavator jadrá. Došlo však k drobným zmenám v architektúre a vo výrobnom procese. Najväčšou novinkou je však podpora DDR4 pamätí. Spoločnosť veľa toho zatiaľ neprezradila, no sľubuje doslova masívne vylepšenia v porovnaní s predošlou generáciou APU.
 
Nová, v poradí už 7. generácia APU od AMD je cielená aj ako konkurencia pre mobilné Skylake procesory od Intelu. AMD ponúklo ochutnávku výkonu. Prvé 2 grafy porovnávajú výkon v benchmarkoch 3DMark a PCMark 8 kde spoločnosť ukazuje výkonnostný nárast v porovnaní s Carizzo procesorom FX-8800P a Intel Skylake procesorom i7-6500U. Rozdiel vo výkone je najmä v grafickom teste 3DMark, novinka však používa DDR4 pamäte s vyššou frekvenciou pričom práve APU sú na frekvenciu RAM citlivé.
 
    
 
Nasledujúce 2 obrázky ukazujú výkon jedného a viacerých jadier procesora. Tentokrát sa porovnávalo s tým istým Carizzo procesorom, ale Intel procesor bol nahradený Kaveri procesorom FX-7400P. V oboch situáciách Bristol Ridge vedie.
 
       
 
Bristol Ridge procesory budú ešte vyrábané 28nm procesom, po ktorom príde na rad už 14nm proces. AMD prinesie zrejme 2-jadrové a 4-jadrové modely, ktoré sa budú osadzovať do AM4 patice. Cache pamäť by mala mať najviac 4MB a integrované grafické jadro bude založené zrejme na GCN 1.2. Oficiálne predstavenie a zrejme aj uvedenie nastane 31.mája.
 
Zdroj: hexus
 
Komentáre (1)
Pjetro de
AMD bolo vzdy zname tym, ze z aktualneho vyrobneho procesu vytazi absolutne posledne kvapky moznosti. Nie preto ze by sa im to pacilo, nie preto ze by sa im chcelo, ale preto ze MUSIA, lebo z vyrobnymi procesmi su o 2 generacie pozadu oproti Intelu. Najnovsie 15W AMD Bristol Ridge (4 fyzicke jadra) v pomere vykon/spotreba realne konkuruje mobilnym 15W Intel Core i5 (2 fyzicke jadra s HT a teda 4 vlakna) v multicore aj single core vykone. LENZE AMD existuje na 28 nm a Intel uz na 14 nm !!!!! A za to si zasluzi AMD poklonu. V konecnom dosledku je na tom AMD lespie, nie pretoze vedia z aktualneho vyrobneho procesu vzdy vytazit maximum (a Intel akonahle sa to zacne drhnut, tak proste prejde na mensi proces) ale preto, ze sa priblizuje konecna stanica. Intel sa uz chvasta s marketingovymi 10 nm ktore nasadi mozno na samom konci 2017, mozno v 2018, mozno v 2019 (je to cim dalej tym drahsie a zlozitejsie). AMD mozno v 2022 bude vypilovavat k dokonalosti a zmykat posledne kvapky moznosti zo 16/14 nm (ktory pride fcul v 2016) a budu uvadzat 10 nm. V 2025 si bude Intel trieskat hlavu o stenu, lebo sa im budu koncit moznosti marketingovych 7 nm a bude im jasne ze so sucasnymi vyrobami a materialmi a technologiami vyroby tranzistorov na marketingovych 5 nm uz ist nemozu a budu kukat na grafen, nanotrubicky a ine halucinogeny. A AMDsi bude pomaaaaaaalicky zmensovat na uroven Intelu este dalsiu dekadu. ATOMY A MOLEKULY SA UZ NEZMENSIA A TO DOKONCA ANI KVOLI INTELU!
Pridať nový komentár
TOPlist