Amazon daruje niekoľko čítačiek Kindle, aby podporil digitálne čítanie

, Autor: kupcik
 
Spoločnosť Amazon si stanovila nový cieľ, ktorým je rozšíriť digitálne čítanie po celom svete. V tomto duchu zavádza nový program s názvom Kindle Reading Fund.

Náplňou programu bude darovanie elektronických čítačiek Kindle, Fire tabletov a elektronických kníh medzi rôznych príjemcov. Podporiť chcú najmä vzdelávacie programy v rozvojových krajinách. Aby sa Amazon uistil, že zariadenia budú naozaj putovať tým, ktorí ich potrebujú, spojil svoje sily s neziskovou organizáciou Worldreader.
 
 
Worldreader sa zaoberá distribúciou elektronických čítačiek a kníh medzi chudobné deti a rodiny v rozvojových krajinách, aby podporili rozvoj gramotnosti v takýchto oblastiach. Obe spoločnosti majú za sebou už prvotnú spoluprácu, keď spoločnými silami vybavili 61 kenských knižníc digitálnym materiálom.
 
Okrem rozvoja digitálneho čítania bude program Kindle Reading Fund poskytovať obe zariadenia a digitálne knižky aj pre školy, nemocnice, knižnice a neziskové organizácie po celom svete. Popri uvádzaní nových programov sa na zmeny môžu tešiť aj staršie projekty. Vďaka zmenám budú môcť v Amazone oficiálne prijímať žiadosti o dary od škôl a neziskových organizácií bez daňového zaťaženia.
 
Zdroj: engadget
 
Kľúčové slová
Amazon, Amazon Fire, čítačky kníh, elektronická čítačka kníh, Kindle
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Poslať nový komentár

TOPlist