Alexa je stále múdrejšia, už vie 15 tisíc vecí

, Autor: Tomáš Zvorák

Alexa sa učí nové veci a vie ich čím ďalej tým viac. Vo februári ich Alexa vedela 10 tisíc. Minulý týždeň prekonala 15 tisícovú hranicu. Minulý september bolo počítadlo na čísle 3000.

A zdá sa že sa "učí" čím ďalej tým rýchlejšie. Pokiaľ v júni počet jej nových "zručností" rástol o 23 percent, predchádzajúce tri mesiace to bolo boli čísla pod 10 percent. Analýzu zverejnil Voicebot a následne jej výsledky pre Techcrunch potvrdil aj výrobca Alexy spoločnosť Amazon.

Voicebot potvrdil, že najpopulárnejšou kategóriou v Alexa shope sú Frash Briefings, čo sú spravodajské na novinky zamerané aplikácie. V nich Vám Alexa na požiadanie číta najnovšie správy z rôzných médií. Pokiaľ Alexa ponúka 15 tisíc aplikácii, jej konkurenti sú na omnoho nižších číslach. Podľa Voicebot je to pre Google Aasistenta 378 a pre Cortanu od Microsoftu 65 aplikácií. Počet aplikácii pre Alexu rastie 30 násobným tempom voči číslam jej konkurentov. 

Amazon je na trhu inteligentných asistentov hlavným hráčom s podielom približne 70 percent. Na všetkých inteligentných zariadenia vám odpovedá asistentka Alexa. Nedávno sa objavila aj na novej verzii nákupného asistenta Amazonu Dash Wand. Najpopulárnejším zariadením pre inteligentných asistentov bol podľa ďalšej analýzy Voicebot malý reproduktor Echo Dot. Tvorí až 53 percent predajov zo všetkých predaných zariadení, nasledovaný 30 percentným podielom pre Google Home a 16 percentným pre Amazon Echo. 

Zdroj: techcrunch.comwww.voicebot.ai

 

Kľúčové slová
Amazon
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Re: Alexa je stále múdrejšia, už vie 15 tisíc vecí

naco vlastne pisete o veciach ktore sa na Slovensku nepredavaju a nedaju sa ani na amazone ( oficialnom to predajcovi ) kupit ?

Poslať nový komentár

TOPlist