Aktualizácia: Zalman má problémy no nekončí

, Autor: Vladys
 
Spoločnosť Zalman známa najmä výrobou chladičov má problémy spôsobené materskou spoločnosťou.

Aktualizácia:
 
Prvé informácie naznačovali, že Zalman kvôli finančným problémom vytvorenými materskou spoločnosťou Moneual vyhlási bankrot. Podľa oficiálneho vyjadrenia prezidenta spoločnosti Min Parka však Zalman krach nevyhlásil a ani to neplánuje urobiť. Určité problémy vďaka spomínanej materskej spoločnosti však Zalman má a preto požiadal o vládnu ochranu. Naďalej však bude pokračovať vo svojej činnosti. 
"Píšem tento list aby som viac vysvetlil čo sa v súčasnosti deje so Zalmanom v stave keď  sa rôzne zvesti šíria von. Jednou z takýchto zvesti je, že by sme mali prejsť rovno do konkurzu kvôli finančným problémom, avšak to je celkom iste nesprávne ak bankrot znamená likvidáciu pretože nie sme v takom vážnom stave a stále robíme náš biznis ako zvyčajne. Avšak Moneual, naša materská spoločnosť, má vážne problémy so zákonom a to môže negatívnym spôsobom ovplyvniť globálnu reputáciu Zalman-u. Napriek tomu robíme čo môžeme aby sme predišli týmto nepriaznivým záležitostiam a vrátili sa tam kde sme zvykli bývať. Zalman nedávno požiadal o legálnu reštrukturalizáciu na renovovanie súčasného stavu. Veríme, že sa dokážeme dostať z týchto ťažkostí iba s vlastnou snahou. Boli by sme radi aby ste neboli zmätení dezinformáciou, že Zalman má momentálne finančné problémy. Sme tu a budeme tu tak ako predtým", vyjadril sa prezident Zalmanu Min Park.
Ďalej pokračuje pôvodná správa.
 
Kórejská spoločnosť Zalman podala začiatkom tohto týždňa žiadosť o konkurz. Jedna z najznámejších spoločností vyrábajúca chladiče, počítačové skrinky či zdroje tak urobila kvôli problémom s materskou spoločnosťou Moneual. Podľa The Korea Times totiž Moneual nesplatil dlhopisy vo výške asi 368 miliónov eur čo Zalman priviedlo na okraj bankrotu napriek tomu, že za minulý rok vykazovala firma značné príjmy.
 
 
Za vyhlásenie konkurzu však zrejme môžu aj finančné podvody. Výrobca robotických vysávačov, spoločnosť Moneual, totiž zveličovala množstvo exportu tak, aby získala veľké finančné pôžičky od finančných inštitúcií. Zalman má však tiež svoj podiel na vine. Ten je totiž obvinený z porušovania firemných účtovných pravidiel. Traja vysoko postavení vedúci pracovníci v Moneual a ďalších 13 nižšie postavených zamestnancov bolo zatknutých po obvinení z podvodov.
 
Zalman má na svojom konte niekoľko úspešných produktov no momentálne to vyzerá tak, že svoje dni v oblasti PC technológií má táto spoločnosť spočítané.
 
Zdroj: techspot
 
Kľúčové slová
Zalman
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Re: Zalman na pokraji krachu

Skoda ich mam od nich zdroj do pc

Poslať nový komentár

TOPlist