Aktualizácia: Samsung Galaxy S4 - uniknuté špecifikácie

, Autor: nManJofo

Galaxy S4 by sa mal objaviť približne o 2 týždne, no jeho špecifikácia je stále zahalená rúškom tajomstva.

S každou generáciou dostávajú smartfóny čím ďalej tým výkonnešie procesory, väčšie displaye, viac megapixelov fotoaparátu... až má človek pocit, či to tí výrobcovia nepreháňajú.

O pripravovanom S4 zatiaľ kolujú len nepotvrdené informácie, hardvérová výbava celkom vzbudzuje obdiv. Základom by mal byť 4-jadrový procesor Qualcomm Snapdragon 600 o frekvencii 1.9GHz vyrábaný 28nm procesom, doplnený o grafické jadro Adreno 320. Procesor by mal mať k dispozícii 2GB RAM. Podľa špekulácií by mal byť telefón vybavený 5" SoLux displayom s FullHD (!!!) rozlíšením a hustotou 441 ppi, čo je oveľa viac, ako človek s bežnou ostrosťou videnia je schopný rozlíšiť - 229ppi. Display telefónu bude tak trochu overkill.

(údajná fotografia štartujúceho prototypu Samsung Galaxy S4)

Nebude chýbať ani fotoaparát s rozlíšením 13MPx a autofocusom, schopným nahrávať 1080p videá pri 30FPS. Operačný systém nového telefónu bude Android verzie 4.2 "Jelly Bean". K dispozícii bude vo verziách so 16, 32 a 64GB úložiskom. V jednej zo správ sa uvádzajú aj rozmery telefónu - 140 x 70 x 7.7mm, hmotnosť 138g.

Aktualizácia:

Samsung zverejnil prvý zo série teaserov na YouTube, kde sa okrem iného dozvedáme, že telefón bude predstavený 14.3. v New Yorku.

Server HotHardware tiež informuje o vychytávke, ktorú by mala S4-ka mať - tzv eye scrolling, kedy telefón s využitím prednej kamery rozpozná a trackuje Vaše oči. Na základe ich pohybu môže posúvať obsahom displaya tak, ako by ste sa ho dotýkali prstom. V tejto súvislosti už Samsung zaregistroval niekoľko obchodných známok, pričom je možné, že sa táto vychytávka dostane aj do rady Note.

 

 

Zdroj: inquisitr.com, phonearena.com, hothardware.com, tweaktown.com

 

 

Kľúčové slová
Galaxy, Galaxy S4, mobilné telefóny, Samsung, smartfóny, Snapdragon
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Re: Samsung Galaxy S4 - uniknuté špecifikácie

Neviem co ich vedie k tomu SoLux displeju ved uz na tom obrazku vidno to nerovnomerne podsvietenie neviem preco nepouziju amoled. Z hladiska displeju to bude krok spät neviem kde tlacia tie rozlisenia uplne staci HD na 4,5"

Ak je pravda že maju problem vyrobit masovo full hd amoled, tak neostava im nič ine ako siahnut po starom TFT. Je to škoda no, ale tak AMOLED sa určite raz vráti, o tom nepochybujem. :)

Re: Samsung Galaxy S4 - uniknuté špecifikácie

okrem toho amoled je dobrý žrút... pouzit SoLux bude asi menej energeticky narocne..

Keby netlacili za kazdu cenu FullHD, ale dali by tam 720p, tak su na polovicnom pocte bodov. S pen-tile by boli este nizsie.

Somarina AMOLED je zrut len pri urcitych operaciach, staci s nastavit tmavsiu scenu pozadie etc. a mas po zrutovi. a ten "prejav" mi za to stoji, velky krok s5 displejom

Poslať nový komentár

TOPlist