4-ročný chlapček zachránil svoju mamu pomocou Siri

, Autor: tomasklucar

Nahrávka hovorí sama za seba.

Siri pomohla zachrániť ľudský život, a nebolo to po prvý krát. Tentokrát ale iba štvorročný chlapec použil prst svojej bezvedomej mamy aby odomkol jej telefón a požiadal virtuálneho asistenta, aby zavolal pomoc.

Roman, ktorý žije v Južnom Londýne, použil iPhone svojej mamy a požiadal Siri, aby zavolala 999 (ekvivalent 112). Počas hovoru, ktorý je vo videu nižšie, ho môžete počuť, ako hovorí, že jeho mama je „mŕtva“ a že „zatvára oči a nedýcha“.

Vďaka duchaprítomnosti malého chlapca boli záchranári schopní rýchlo doraziť na pomoc, kde našli malého Romana, jeho dvojča a ich mladšieho brata. Poskytli život-zachraňujúcu prvú pomoc ich matke, ktorú potom previezli do nemocnice.

Matka malého Romana už bola medzitým prepustená z nemocnice a vrátila sa ku svojej rodine. Na svojho syna môže byť samozrejme veľmi hrdá.

Na iPhonoch je možné zavolať na tiesňovú linku aj vtedy, keď je telefón zablokovaný. Je ale pochopiteľné, že v tomto prípade to malý chlapec nevedel.

Minulý rok v júni zasa poďakovala austrálska matka Applu po tom, čo použila Siri na zavolanie ambulancie počas toho, ako vykonávala prvú pomoc na svojej jednoročnej dcére.

Zdroj: techspot

 

Kľúčové slová
Siri, zaujímavosti
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Fuha huste ... 4 rocne decko to takto dalo ... husto

Poslať nový komentár

TOPlist