3 procesory, 18 GB RAM, umelá inteligencia a mnoho iného. O 2 roky v neskutočnom smartfóne

 
Neznáma spoločnosť Turing Robotics Industries (TRI) oznámila neuveriteľný smartfón s trojicou procesorov, 1,2 TB úložiskom, 120 Wh batériou a umelou inteligenciou. 

Marketingové oddelenie v TRI sa asi dalo na silné drogy nakoľko vypustilo do sveta už druhé oznámenie veľmi odvážneho smartfónu v priebehu jedného týždňa. Tým prvým bol Turing Cadenza, o ktorom sme u nás nepísali. V skratke by však mal priniesť 2 procesory Snapdragon 830, 12GB RAM, 3 rozličné batérie vrátane vodíkového článku a operačný systém s neurónovými sieťami a spracovaním ľudskej reči. To všetko už budúci rok.
 
 
Teraz však spoločnosť predstavila nový šialený smartfón. Jeho celé meno je Turing Monolith Chaconne a mal by obsahovať hardvér ako z odvážneho sci-fi filmu. Smartfón by totiž mal mať rovno trojicu zatiaľ neuvedených procesorov Snapdragon 830. Dôvod pre tento krok asi nechcete počuť a ťažko mu porozumie aj odborník, ale tu je vysvetlenie spoločnosti: „TRI plánuje spojenie viacerých CPU cez WiGig implementovaním ad-hoc ovládača k 60GHz kanálu prostredníctvom natívneho USB 3.0 na plošnom spoji. Tento komplikovaný výpočtový proces ukladá prechodnú maticu v SSD v CPU1, potom sa znovu prepočíta a zdieľa prechodnú maticu s ďalším SSD v CPU2 a to simultánne. To má za následok paralelné zdieľanie procesorového výpočtového výkonu“. Držíme palce.
 
Poďme však v absurditách ďalej. Smartfón poskytne 18 GB RAM, pravdepodobne rozdelenú na 3x6 GB konfiguráciu nakoľko čipset Snpadragon 830 dokáže alokovať 6 GB RAM. Vstavené úložisko bude mať najviac 1,2 TB (3x 256 GB vo vnútri + 2x 256 GB cez microSD karty) a batéria poskytne kapacitu 100 Wh. Fotografická výbava je rovnaká s modelom Cadenza takže ide o „iMAX 6K Quad Rear Camera, Treplet Lens/T1.2“ systém. Vzadu teda máme očakávať trojicu objektívov s rozlíšením 60 Mpx a schopnosť natáčania 6K videa. Vpredu je dvojica objektívov s rozlíšenom 20 Mpx. Aby toho nebolo málo smartfón má 4 sloty pre nano SIM karty.
 
 
Displej bude na pomery smartfónov obrovský nakoľko bude mať uhlopriečku 6,4“. Rozlíšenie 4K (3840x2160 px) nesmie chýbať. Operačným systémom by mal byť zatiaľ neuvedený Swordfish OS so softvérovou súčasťou A.L.A.N., ktorú plánuje spoločnosť ešte predstaviť a bližšie špecifikovať. V tejto chvíli totiž nie je vôbec jasné akú úlohu by mal A.L.A.N. plniť. Operačný systém je však schopný používania neurónových sietí, vie sa samostatne učiť a spracovať ľudskú reč.
 
Všetko to znie veľmi pekne, futuristicky a hlavne nerealisticky. Spoločnosť avizuje uvedenie Monolith Chaconne na rok 2018, no dovolíme si byť skeptickí a neveriť slovám výrobcu. Ide zrejme o veľký žart a bolo by veľkým prekvapením, ak by sa do 2 rokov takýto smartfón podarilo vyrobiť.
Zdroj: neowin
 
Komentáre (4)
Sep5
skeptickí, uff
Lucifer0022
sranda by bola ak by iba ten slabší model vydali :D , asi by och moc nepredali ale bola by to pekná ukážka sily :) , aspoň niečo zaujímavé by bolo.... uvidíme
Pjetro de
ak to takto pojde dalej, smartfony s vypoctovym vykonom 3x Snapdragon 830, 12 GB RAM, 1/2 TB internej pamate + 2 TB rozsirenie cez pamatovku, 60 Mpix foto, 5K-6K 30-60 fps video, budu za 6-7 rokov, tomu sa nevyhneme v roku 2009 sme o parametroch dnesnych vlajkovych lodi nad tisic € ani nesnivali (4K video, 4K displej, Snapdragon 820, 4 GB RAM, 1/8 TB internej pamate + 1/4 TB rozsirenie cez pamatovku, 20 Mpix foto, 4K 30 fps video ...) niekto o tom akurat filozofuje ze to bude o 2 roky
T&TA
Za väčší futurimus by som považoval, keby už nebolo treba deliť pamäť na RAM a FLASH (EEPROM) t.j. keby hnilí vývojári končne vyvinuli dostatočne rýchlu pamäť, ktorá po vypnutí napájania nestratí obsah. A čerešničkou na torte by bolo, keby nemala obstaročné RAS/CAS maticové adresovanie, ale konečne pracoval asociatívne. T.j. keby na HW úrovni pracovala databázovým spôsobom a nie ako pred pol storočím - po sektoroch, clusteroch a súboroch. To je skutočné SciFi a nie tie hovadiny o USB WiGi 60GHz prepojení procesorov :) PS ale hlavný problém je stále beztak vo vstupne-výstupných zariadeniach a to je obrazovka a (neexistujúca) klávesnica. Klávesnicu by už konečne mohlo nahradiť hlasové ovládanie s troškou priameho nervového riadenia (teraz nemám na mysli simuláciu nervovej siete, ale skutočné neuróny užívateľa) a inteligentnej predikcie (až také úžasné veci s tými krámami nerobíme, aby to dostatočne empatický engine nemohol konečne rozoznať o čo nám ide a vyjsť nám v ústrety). No a čo sa týka obrazoviek, tak 3840x2160 ma neohúri, lebo už v roku 1984 som v Bratislave za tuhej totality pracoval s CAD displejom Tektronix, ktorý mal rozlišovačku 4096x4096 ! Potešil by však miniatúrny projektor, ktorý by vytváral virtuálny obraz rovno na sietnici oka. Ale aspoň 16k x 16k - však už píšeme 21. storočie a nie stredovek !!!
Pridať nový komentár
TOPlist