Ak sa povie navigácia, každý si predstaví niečo iné.
Niekto si pod pojmom navigácia predstaví čiernu škatuľku s displejom, iný si toto slovo spojí so svojím smartfónom a nemu pridruženou aplikáciou. Ak sa však spýtate Slováka, čo si predstavuje pod slovom navigácia, s určitosťou vám aspoň časť z opýtaných odpovie „Sygic“.
Úvod – profil firmy
Spoločnosť Sygic bola založená v roku 2004. Vznik sa datuje od roku 2002, kedy sa stretli Michal Štencl a Viliam Sameliak.
Sygic patrí medzi najúspešnejšie slovenské IT spoločnosti. Má milióny používateľov po celom svete. Od roku 2005 je Sygic pravidelne zaraďovaný do rebríčka spoločnosti Deloitte medzi najrýchlejšie rastúce IT spoločnosti v strednej Európe, ale aj v regióne EMEA.
Sygic vyvíja offline GPS navigačný softvér pre široké spektrum zákazníkov. V roku 2013 uviedol na trh aplikáciu zameranú na bezpečnosť rodiny Family by Sygic.
Čo vlastne znamená Sygic?
Slovo Sygic (sajdžik) nemá žiaden význam. Vytvoril ho CEO Sygicu, Michal Štencl tak, aby bolo ľahko zapamätateľné a neutrálne vo všetkých jazykoch.
Sygic má momentálne v portfóliu nasledujúce produkty:
A práve prvému menovanému sa budem venovať v dnešnom článku.
Sygic GPS Navigation podľa výrobcu „ prináša našim používateľom viacero nových funkcii. Intuitívne editovanie trás vďaka možnosti Drag and Drop, Off-road mód, ktorý automaticky zaznamenáva pohyb vozidla vo voľnom teréne a dokáže šoféra navigovať spať na cestu po vlastných stopách. Pre používateľov na iPade a Androidových tabletoch je k dispozícii špeciálnym Sidebar, ktorý zobrazuje dodatočné informácie ako sú Dopravná situácia na trase, Zoznam inštrukcií, Ekologické šoférovanie, Meranie rýchlosti, História, Obľúbené alebo Prehľad cesty. “
V dnešnom článku sa pozriem na samotnú navigáciu ako celok, od nákupu, cez aktiváciu, až po samotné použitie v praxi v porovnaní s konkurenciou. Vyjadrím v ňom i svoje subjektívne pocity z aplikácie, ako aj akési „priania“ na zlepšenie samotnej navigácie. S navigáciou som nemal v minulosti žiadne, ani len minimálne skúsenosti. Moje postrehy teda možno profilovať na bežného neskúseného zákazníka, ktorý sa rozhodol používať navigačný softvér vo svojom mobile.
Článok bude rozdelený do troch častí, pričom v každej sa budem venovať inej verzii aplikácie. Začnime s Androidom. Nabudúce si predstavíme verziu pre iOS, no a napokon poslednú a najnovšiu “native” verziu pre iOS zariadenia. Želám príjemné čítanie.
frcko73
TONNYCK
Broslowski
Dzambor
Broslowski
mano8
fakovnik
landrower
Broslowski
passco
Robert Koren
pepo30
dedii
rh
J.Urban
Pitr
priwi