Kingston HyperX 3K 120 GB - HyperX výkon za vynikajúcu cenu

, Autor: BurnerTom

Vytýčený cieľ nových SSD Kingston HyperX 3K je jednoznačný - zachovať vysoký výkon HyperX SSD pri výrazne zaujímavejšej cene. Testujeme 120 GB Upgrade Kit verziu.

Kingston HyperX 3K 120 GB - Úvod

Aktuálna pozícia HyperX SSD nie je pre Kingston príliš lichotivá. Nie že by sa jednalo o zlé SSD, veď nakoniec kolega Peter Vavro bol s testovaným 120 GB Upgrade Kitom vcelku spokojný, problém je cena. Cena samotného 120 GB SSD je totižto iba o pár € (aktuálne 155 vs. 168) nižšia oproti jemne výkonnejšiemu Intel SSD 520 Series s 5 ročnou zárukou, ktorý si od nás odniesol ocenenie tip redakcie. Cena Kingston Upgrade Kitu a Intel Reseller Kitu je aktuálne na vlas rovnaká (180 €), takže ako zákazník sa rozhodujem medzi nižším výkonom, kratšou zárukou, žiadnym manažmentom avšak bohatším príslušenstvom v prípade Kingston vs. vyšším výkonom, 5 ročnou zárukou, Intel SSD Toolbox ale chudobnejším príslušenstvom. Osobne volím Intel. Podľa aktuálnych správ Intel zníži ceny za svoje SSD, čím sa stanú pôvodné HyperX SSD takmer nepredajným artiklom. A práve túto situáciu má riešiť Kingston HyperX 3K, čo by mal byť SSD s takmer rovnakým výkonom ako pôvodný HyperX SSD, avšak s oveľa zaujímavejšou cenou.

Zníženie ceny na úroveň SSD ako Crucial m4, OCZ Vertex 3, OCZ Vertex 4 (aktuálne cca. 120 €) bolo docielené použitím lacnejších Intel 25nm MLC NAND, ktoré majú garantovaných 3 000 cyklov zápisu/mazania vs. 5 000 cyklov zápisu/mazania v HyperX SSD. Aj napriek použitiu NAND s nižšou výdržou je na 120 GB SSD možné po dobu 3 rokov zapísať 76,8 TB dát teda cca. 70 GB denne, čo je pre bežné domáce nasadenie niekoľko násobne viac ako dostačujúca hodnota. Ostatné parametre ostávajú zachované. Použitý radič je SandForce druhej generácie SF-2281VB1-SDC, ktorého výkon čiastočne podmienený komprimovateľnosťou dát (technológia DuraWrite) je už z viacerých našich recenzií známy.

 

Kľúčové slová
HyperX 3K, HyperX 3K recenzia, HyperX 3K review, Kingston HyperX 3K, SSD
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Pridať komentár

Posledné komentáre

Článok zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý so svojou reakciou...
TOPlist