EN

Huawei Watch GT - smart hodinky alebo dobre maskovaný fitness náramok?


Huawei Watch GT – Balenie, špecifikácie, dizajn

Smart hodinky sú ukryté v čiernej krabičke s matnou povrchovou úpravou. Kombinácia matnej čiernej so zlatým logom Huawei a zlatými písmenami pôsobí luxusne hneď na prvý pohľad. Informácie o presnom modeli sú na zadnej strane, aj keď z nej sa toho o hodinkách príliš veľa nedozviete. Modelové číslo, bluetooth pripojenie, farebné prevedenie a typ remienka.

 

Vo vnútri krabičky sú hodinky, ktoré sú uložené ako v bavlnke. Po odklopení prednej strany sa objaví ďalšia krabička s príslušenstvom. V nej nájdete iba stručný návod, nabíjaciu stanicu s USB-C konektorom a prepojovací káblik USB-C na USB-A. Kam sa podel USB adaptér? Ten musíte použiť vlastný, prípadne využiť USB port počítača. V dobe, keď sa nám v domácnostiach kopia rôzne USB adaptéry, ktoré častokrát končia odložené v skrini, nepovažujem neprítomnosť sieťového adaptéra za nedostatok. Na nabíjanie vám postačí akýkoľvek USB adaptér s typickým 5V výstupom a prúdom aspoň 0,5 A.

 

Špecifikácie

Rozmery 46,5 × 46,5 × 10,6 mm
Hmotnosť 46 g bez remienka
Materiál kov, plast, keramika
Odolnosť voči vode 5 ATM
Displej 1,39“ Super AMOLED, 454 x 454 px, 326 PPI, dotykový
SoC neudáva sa
RAM 16 MB
Vstavané úložisko 128 MB
Batéria 420 mAh (neoficiálny údaj), nevyberateľná
Deklarovaná výdrž

typická 14 dní

maximálna 30 dní

GPS a monitorovanie tepu 22 hodín

Senzory akcelerometer, barometer, gyroskop, magnetometer, snímač srdcového tepu, svetelný senzor
Konektivita Bluetooth 4.2 LE
Navigačné systémy GPS, Glonass, Galileo
Operačný systém LiteOS
Orientačná cena 229 €

Dizajn

Dizajn smart hodiniek Huawei Watch GT sa dá označiť za konzervatívny a v kombinácii s koženým remienkom za elegantný. Hodia sa tak skôr ku formálnemu oblečeniu. Aj keď je hodnotenie vzhľadu veľmi subjektívna vec, v kombinácii so športovým oblečením pôsobia ako päsť na oko. Remienok je však možné vymeniť za akýkoľvek iný vďaka štandardnému systému uchytenia, a to aj v domácich podmienkach bez nutnosti použitia nástrojov. Poľahky tak môžete zmeniť štýl hodiniek z elegantného na športový.

Oproti bežným hodinkám sú Watch GT ihneď na prvý pohľad väčšie. Môže za to jednak pomerne veľký displej s veľkosťou 1,39“, ale aj telo hodiniek s priemerom 46,5 mm. Úchyty na remienok naviac presahujú z tela z každej strany o približne 5 mm. 
Displej hodiniek je farebný AMOLED, ktorý je naviac veľmi jemný. Vďaka hustote 326 PPI neuvidíte jednotlivé body na displeji ani pri pohľade úplne z blízka. Čierna farba je úplne čierna, tak ako je to typické pre tento typ displejov. Vďaka prítomnosti senzora okolitého osvetlenia uvidíte obsah displeja aj za jasného slnečného dňa, zatiaľ čo v noci vám nevypáli zrak. Automatická regulácia jasu funguje plynulo a spoľahlivo. Tu si dal Huawei záležať a displeju tak nie je absolútne čo vytknúť.

Na smart hodinkách zaujme ich veľmi nízka hmotnosť a mala hrúbka. Na ruke ich tak prakticky nevnímate a ani vám nebudú prekážať pri bežných aktivitách.
Ovládacie prvky hodiniek sú obmedzené na dve tlačidlá. Jedno slúži ako tlačidlo napájania, druhé výrobca označuje ako funkčné tlačidlo. V praxi funguje horné tlačidlo ako prístup do ponuky s aplikáciami a ako tlačidlo späť, zatiaľ čo spodné tlačidlo ako rýchly prístup k fitness funkciám a ako tlačidlo OK.

Luneta okolo displeja je pevná a okrem estetickej funkcie plní aj funkciu ochrannú. Ak s hodinkami o niečo zavadíte alebo buchnete, „schytá“ to väčšinou práve luneta. Tá je vyrobená z keramiky a tak ani po dlhšom používaní nejaví akékoľvek stopy používania. Remienok testovaných hodiniek výrobca označuje ako kožený silikónový remienok. Vrchná časť je kožená, zatiaľ čo spodná časť je vyrobená zo silikónu. Či sa jedná o pravú kožu alebo jej syntetickú náhradu už výrobca na svojich stránkach nespomína. Osobne to odhadujem na druhú spomínanú možnosť, keďže sa niektorých častiach začalo prejavovať opotrebenie.

Komentáre (4)
Ragnarocek

Nedau sa pridat vlastny cifernik ? Vazne ? Od jula je mozne si dokonca aj vytvorit vlastny cifernik a na huawei forach ludia zdielaju svoje vlastne ciferniky... https://uk.community.huawei.com/watch-gt-50

Miroslav Jurčík

Ďakujem za info. V čase, keď som mal hodinky k dispozícii, sa ešte nedali pridávať ciferníky. Hodinky boli recenzované dávnejšie a jednotlivé články sa publikujú postupne.

Ladislav

Vlastnil som, šmejd, predal som. Týždeň nosenia na ruke okolo ruky ekzém! Predražené! Tep meria od šavla do pavla! Odporúčam nekupovať.

Miroslav Jurčík

S ekzémom som našťastie nemal problém. Ja som ich dával po každom sprchovaní dolu z ruky a osušil - toto robím aj s klasickými hodinkami a náramkami.
Meranie tepu tiež niekedy ukazovalo bludy. Presnosť závisí od toho, ako pevne ich máte utiahnuté na ruke. Čím pevnejšie, tým presnejšie. Toto sa mi osvedčilo aj pri Xiaomi náramkoch aj Samsung Watch.

Pridať nový komentár
TOPlist