Grado SR325is – niečo pre fanúšikov rocku! (recenzia slúchadiel)

, Autor: Broslowski

Po nedávnej recenzii úspešných supraaurálov od značky GRADO(SR80i) Vám dnes prinášam recenziu slúchadiel, ktoré nájdete taktiež v portfóliu tejto čisto rodinnej americkej firmičky. Dnes to bude však o niečo  inom. Dnes sa budú recenzovať slúchadlá, ktoré sa svojím prednesom zaraďujú jednoznačne do vyššej triedy. Dnes nám budú hrať Grado sr325is.

Grado SR325is - Úvod, Technické špecifikácie

Sr80i si odo mňa zaslúžene vyslúžili náležitú pochvalu. Ich prednosti možno však zhrnúť výhradne do kategórie Zvuk. V ostatku oproti konkurencii zaostávajú (spracovanie). Teraz si však na chvíľu predstavte slúchadlá, ktoré hrajú x-krát lepšie a majú vychytané základné chyby sr80i.

Presne takéto sú Grado sr325i. Dnes sa im pozrieme detailnejšie na zúbok. Prajem príjemné čítanie.

 

Špecifikácie

Výrobca

Modelové označenie

Grado Labs

SR325is

Typ meniča

Elektrodynamický

Konštrukcia slúchadla

Otvorená

Frekvenčná odozva

18Hz-24000Hz

SPL 1mW

.98

Nominálna impedancia

32 ohm

Párovanie meničov

Zhoda na 0.05 db

 

Keby sme mali porovnávať technické špecifikácie s už recenzovaným modelom (SR80i), možno prehlásiť, že až na pár detailov vyzerajú identicky. Veľmi dôležitým faktom, ktorý utvrdzuje cenu 325is, je párovanie meničov. Mať v slúchadlách dva meniče, ktorých rozdiel amplitúd nepresiahne 0,05 db je vo svete kvalitných slúchadiel veľmi podstatné. Niet väčšieho prekliatia, ako keď vám hrá jedno slúchadlo hlasnejšie ako druhé, a vy s tým nemôžete nič spraviť.

 

Parametrovo sa teda jednotlivé modely až tak nelíšia. Nemožno však uprieť osadenie kvalitnejšieho meniča, ktorého frekvenčná odozva dosahuje veľmi slušné čísla, a to konkrétne (18-24000)Hz, čo musí stačiť aj netopierom, ktorí sa dušujú, že počujú aj nad normované hranice ľudského sluchu.

Iné sú však aj použité materiály, kabeláž atď....

 

Kľúčové slová
Grado, slúchadlá, SR325is, zvuk
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Pridať komentár

TOPlist