Go Clever Aries 70 3G: zaujme displejom a kopou príslušenstva

, Autor: Martin Bago

Vyskúšali sme ďalšieho zástupcu lacných tabletov. Displej a hardvér mu môžu závidieť aj oveľa drahšie zariadenia.

Balenie a špecifikácie

Low-costový tablet od poľskej spoločnosti GoClever k nám dorazil v tmavej škatuli, v celkom jednoduchom dizajnovom vyhotovení. Na čelnej strane je len obrázok tabletu, jeho označenie a zopár ikon vyobrazujúcich hlavné vlastnosti zariadenia. Na boku vrchného dielu škatule možno ešte nájsť zopár technických informácií v rozličných jazykoch. Zadná strana je celá posiata len technickými špecifikáciami.

To zaujímavé však príde po vybratí tabletu z balenia. Pod ním sa totiž nachádza poriadna zbierka príslušenstva, ktoré by ste od iných výrobcov museli nakúpiť za pár desiatok eur. Už len USB autonabíjačka je vďačným doplnkom balenia, nemusíte sa stresovať, či Vašu cestu tablet s navigáciou vydrží.

Celkovo balenie okrem tabletu a „potrebnej“ dokumentácie obsahuje veľmi lacný kryt balenia, krátky USB OTG kábel, spomínanú USB autonabíjačku, nabíjací kábel (microUSB->USB) s redukciou pre zásuvku a pofidérne štupľové slúchadlá.

Okrem dvoch nabíjačiek poteší aj kryt na tablet, ktorý by sa veľmi rád podobal na známy SmartCover, ale, bohužiaľ, nemá s ním veľa spoločného. Práve tento obal nám akosi pokazil prvé dojmy z vybaľovania tabletu, pôsobí totiž naozaj nekvalitne a lacno. Vnútorná „rádoby“ semišová výplň na viacerých miestach presahuje tmavý koženo-gumový povrch krytu a naozaj to nevyzerá dobre. Iste, svoju elementárnu úlohu ochrániť tablet pri páde či v ruksaku plní, ale inak ide asi o najhorší obal pre tablet, aký sme za posledné mesiace držali v rukách.

Skladá sa v princípe z dvoch častí. Pevná časť je z tuhého plastu, do ktorého sa zacvakáva celé telo tabletu. Plastová časť má výrez pre fotoaparát, reproduktor a dizajnéri mysleli aj na dostupnosť šácht pre karty. Vrchná časť, ktorá prekrýva displej, je ohybná a obsahuje aj označenie výrobcu GoClever.

Špecifikácie: 

Operačný systém

Android 4.2.2 Jelly Bean

Chipset

MediaTek MT8389

Procesor

štvorjadrový, 1,2 GHz, Cortex A7

Grafika

PowerVR SGX544

Frekvencie

GSM 900/2100 MHz

Rozmery

188×115×9 mm

Hmotnosť

312 gramov

Displej

7 palcový LCD IPS multi-dotykový, 1280×800 pixelov, 16:10

Fotoaparát

2 MPx

Predná kamera

0,3 MPx

Pamäť:

1 GB RAM + 8 GB ROM + microSD karta (do 32 GB)

Globálny prenos dát

3G, HSDPA+

Lokálny prenos dát

 

Bluetooth, Wi-Fi 802.11 b/g/n 2,4 GHz

Hudba

MP3 prehrávač, 3,5 mm audio jack

Ostatné

multitasking, prehliadač dokumentov, GPS, G-Senzor

Batéria

3900 mAh

Kľúčové slová
GoClever, tablet, tablety
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Pridať komentár

Obsah tohto poľa je súkromný a nebude verejne zobrazený.

Posledné komentáre

TOPlist