Asus Zenbook UX31E - štýlový ultrabook

Ultrabook - Ultra Thin, Ultra Responsive, Ultra Secure, Smart Visual Experience, Long Battery Life. Atribúty tabletu, výkon PC. Bez kompromisov. Podarilo sa Asusu s 13,3" Zenbookom splniť všetko to, čo Intel od Ultrabooku očakáva?


Úvod, Asus Zenbook UX31E - špecifikácia, balenie a jeho obsah

Úvod

Približne v polovici roka 2011 predstavil Intel na Computexe novú kategóriu prenosných počítačov, ktoré nemajú byť iba o použití Low Voltage procesorov v tenkom šasi, ale majú bez kompromisov reprezentovať to, čím notebook môže byť. Túto novú kategóriu tenkých a ľahkých ultra prenosných notebookov nazvali Ultrabook. Kombináciou LV Intel procesora s integrovanou grafikou a SSD sa má dať vytvoriť ľahké zariadenie s dlhou výdržou batérie, vysokým výkonom a veľmi krátkou dobou potrebnou na načítanie operačného systému / aplikácií a to všetko pri rozumnej cene pod $1000 USD za základné modely. Na podporu celého projektu, ktorého cieľom je mobilizovať PC trh voči stúpajúcej konkurencii v podobe tabletov poháňaných procesormi na konkurenčnej architektúre ARM, zriadil Intel pre výrobcov PC fond s čiastkou $300M USD. Intel odhaduje, že koncom roka 2012 by malo byť až 40% spotrebiteľských notebookov typu Ultrabook.

Aktuálna prvá generácia Ultrabookov, ktorých základným stavebným prvkom sú LV (17 W TDP) mobilné procesory Intel Sandy Bridge, musia splňovať Intelom stanovené nasledujúce kritériá:

  • hrúbka - menej ako 20 mm
  • váha - menej ako 1,4 kg
  • dlhá výdrž batérie - 5 až 8+ hodín
  • rozumná cena - okolo $1000 USD
  • bez optickej mechaniky
  • mal by mať SSD
  • používa integrovanú grafickú kartu Intel HD Graphics

V rámci prvej generácie Ultrabookov sa môžeme stretnúť s nasledovnými modelmi: Acer Aspire S3-951, Asus Zenbook UX21 a UX31, Lenovo IdeaPad U300S, LG X-Note Z330, Toshiba Portégé Z830 resp. Z835, Samsung Series 9 a medzi poslednými ohlásila Ultrabook Folio 13 aj spoločnosť HP. V dnešnej recenzii sa pozrieme na 13.3" Ultrabook Asus Zenbook UX31E.

Asus Zenbook UX31E - špecifikácia

ProcesorIntel Core i7 2677M (2 cores / 4 threads, 1.8 GHz / 2.9 GHz Turbo, 4 MB L3 Cache, 17W)
PCHMobile Intel QS67 Express Chipset
Displej13,3" 16:9 HD+ (1600 x 900) s LED podsvietením, lesklý
Grafická kartaintegrovaná Intel HD Graphics 3000
Pamäť4 GB 1333 MHz DDR3 SDRAM Elpida EDJ4216BASE na doske
Pevný disk256GB SanDisk U100 SSD (SDSA5JK-256G-Q)
Možnosti komunikácieASIX AX88772B - Low-Power USB 2.0 to 10/100M Fast Ethernet Controller
Bezdrôtové technológieAzureWave AW-NB086 - 802.11b/g/n WLAN (AR9485) s Bluetooth 4.0 + HS (AR9004WB-1NG)
Porty a konektorykombinovaný audio/mikrofón jack, 1 x USB 2.0, konektor napájania, 1 x USB 3.0 z Fresco Logic FL1009, micro HDMI, Mini VGA
Rozširujúce slotyRealtek RTS5139 USB 2.0 čítačka pamäťových kariet 2 v 1 (SD, MMC)
ZvukRealtek ALC269
duálne integrované reproduktory SonicMaster vyvinuté v spolupráci s Bang & Olufsen ICEpower
zabudovaný mono mikrofón
Webkameraintegrovaná webová kamera 0,3 Mpx
KlávesnicaChicony Champagne, chiclet prevedenie
Polohovacie zariadenieSentelic Finger Sensing Pad
Požiadavky na napájanieuniverzálny AC-DC 45W napájací adaptér Delta Electronics
Typ batérieLG 4 článková Li-Polymer (7.4 Vdc, 6840 mAh, 50 Wh)
Výdrž na batériuaž do 7 hodín
Rozmery (š x h x v) [mm]325 x 223 x 3 vpredu / 19 vzadu
Hmotnosť1,4 kg
Operačný systémWindows 7 Home Premium x64 s SP1
Záruka2 ročná obmedzená medzinárodná záruka na hardvér
1 ročná záruka na batériu
Cenacca. 1 140€ s DPH

Pre prípad záujmu o detailnú špecifikáciu jednotlivých komponentov recenzovaného notebooku prikladám report z programov AIDA64 a HWiNFO64.

Balenie a jeho obsah


klikni na obrázok pre zväčšenie

Zenbook UX31E je zabalený v čiernej podlhovastej škatuli, ktorá dodáva zariadeniu vo vnútri punc exkluzívnosti. Trocha zavádzajúco pôsobí vyobrazenie 11.6" verzie UX21E na obale UX31E.


klikni na obrázok pre zväčšenie

V škatuli rozdelenej na tri priehradky sa na kraji nachádza hardvérové príslušenstvo v podobe 45W sieťového adaptéra a dvojpinového prívodného kábla (v retail verzii sa nachádza Well Shin WS-068-R 2-prong DV Adapter Kit). Na adaptéri je v prípade retail verzie nalepený COA štítok od operačného systému. V koncovke adaptéra je integrovaná malá stavová LED, ktorá svitom na zeleno informuje, že je adaptér pripojený do zástrčky a svitom na oranžovo, ak nabíja batériu v notebooku - tá sa začne nabíjať ako náhle nabitie batérie poklesne pod hodnotu nabitia rovnajúcu sa 95%.


klikni na obrázok pre zväčšenie

V malej hnedej taštičke sa nachádza redukcia z Mini VGA na klasický 15 pinový DE-15 VGA konektor a USB sieťová karta s RJ-45 konektorom. Z rovnakej látky je vyhotovené aj priložené jednoduché, avšak celkom elegantné púzdro na Ultrabook, opísané príslušenstvo sa doň ale nezmestí.

Pod púzdrom sa nachádza samotný notebook a pod ním nasledovné príslušenstvo, ktoré sa v zapožičanej konfigurácii (už) nenachádzalo: handrička na čistenie obrazovky, zväzovacia páska na káble, letáčik Asus notebooks battery notice, knižočka Notebooková záručná karta a leták Asus notebook update information, ktorý informuje, že System Recovery DVD nie je súčasťou balenia a odkazuje na priložený Užívateľský manuál, časť Obnova systému notebooku, kde je opísaný postup na vytvorenie DVD obnovy.



 

Komentáre (2)
bledos
som rad, ze tu robite taketo recenzie - aspon clovek potom nekupi nejaku blbost, kt. bude lutovat :)
Hrochy
Kto by ocakaval, ze to bude taky bulls... Zuzenie notebooku na strane touchpadu je uplne zbytocne, radsej tam mohli napchat viac portov a zvysit vahu celeho notebooku o par 10tok gramov. Nikto asi nechce so sebou nosit 10 redukcii a rozvadzacov len preto, aby si obcas mohol pripojit nejaku periferiu. Problemy s chladenim su ocakvatelne, ved aj macbook air pri mensej zatazi zacne fucat (vid mrnave pasivy) a napriek Al unibody. Display je predvolene sklamanie ako na hoc ktorom inom uzkoprofilovom asus notebooku ci Aceri. Za tu cenu su to vyhodene peniaze. Kazdy notebook by mal byt dimenzovany na to, aby dokazal bezat po dlhu dobu na maximalnom vykone povedzme pri 40°C izbovej teplote.
Pridať nový komentár
TOPlist