Ďalším dôkazom toho, že dobrá skrinka nemusí stáť "majland" je zrevidovaná trojstovka od Antec. Tí s rozpočtom 60EUR zbystrite pozornosť, pretože vaša cesta končí tu.
Antec Three Hundred Two - Úvod, Balenie, Špecifikácie
Trvalo necelé štyri roky, kým sa inžinieri odhodlali k radikálnejšiemu vylepšeniu pôvodnej trojstovky (mimochodom, aj tá mala svoju revíziu, v ktorej bolo implementovaných niekoľko menších úprav (napr. výrez v zadnej stene, viď obrázky nižšie)). Najväčšie zmeny sa udiali v interiéri, po kozmetickej stránke možno hovoriť o miernom facelifte inak celkom vydareného dizajnu.
Three Hundred v1 (naľavo), Three Hundred v2 (stred), Three Hundred Two (napravo)
Ako napovedajú obrázky, prišlo k otočeniu diskovej šachty o 90°, implementácii systému bezskrutkovej montáže pre mechaniky a k podstatnému vylepšeniu manažmentu kabeláže. Zmien na prvý pohľad menej nápadných je však oveľa viac...
Balenie
Žiarivé logo pripomínajúce 25. výročie značky je už minulosťou, Antec sa vrátil späť k pôvodnému, no už bez známeho sloganu "Believe it". Deväť obrázkov s popisom na zadnej strane približuje každý podstatný detail skrinky.
Štýl spracovania škatule (efektné fotografie, kvalitný lakovaný kartón) skôr evokuje produkt vyššej cenovej kategórie.
Príslušenstvo
Igelitové vrecko uviazané v útrobách skrinky obsahuje skrutky, sťahovacie pásky a tucet vodiacich líšt na pevné disky (6x2). Manuál o pár obrázkoch nájdete, rovnako v sáčku, voľne pohodený v škatuli.
Za tú cenu skoro bez konkurencie. Najväčšia chyba je, že nemá výrez na kábel napájania procesoru, kvôli tomu by som si ju nekúpil ,kazí to inak skoro dokonalý cable-management.
Nič proti, ale s tým svetlo striekaným interiérom naozaj zaspali dobu, kopec potenciálnych kupcov to odradí, je to škoda hlavne pre samotný Antec. Dnes už je v tejto cenovej kategórii čierny interiér naozaj štandard, ktorý sa už neoplatí ignorovať a nemyslím si, že je to z pohľadu nákladov tak veľká položka, ktorá by sa odrazila na evidentnom zvýšení ceny.
Nepovedal by som, že je to vo svojej cene úplne bezkonkurenčná skrinka, napr. Corsair 300R je veľmi silný konkurent, ani Bitfenix Shinobi nie je márna voľba. Každopádne súhlasím s tým, že veľa ďalších obstojných konkurentov už nebude.
Vyborna recka na skvelu skrinu! Gratulujem.
Mam len malu poznamku k fotografiam, ktore by boli absolutne detailne a dokonale na tmavsom pozadi. Samozrejme, ze nie ciernom, taka seda, by bola uplne super.
Mozno mi zdochyna monitor, ale na niektorych fotkach nedokazem identifikovat, kde je hrana bielej casti skrinky. :-/
Vyzera to byt na super skrinu, rozhodujem sa medzi touto a Corsair 300R.
Neda mi to a musim sa opytat:
V tretej kapitole je fotka s uz nainstalovanou grafikou. Preco je tak nakrivo?
Urcite to nieje fotkou, linia zdroja je rovna a ta grafika je paradne krivo :)
Čiastočne je to chladičom, čiastočne káblami napájania.
Recenzia Corsair 300R u nás vyjde budúci týždeň... Aj 300R je super, rozhodovanie medzi týmito dvoma je ťažké. Osobne by som šiel do Antec 302 kvôli možnosti regulovať ventilátory, výbornému manažmentu kabeláže, nižšej hlučnosti pri porovnateľnom výkone a o niečo pevnejšej konštrukcii (bočnice 300R sa krútia viac).
Broslowski
Tryas
davison
AmOK
Richie
Michal Kiradžiev