2.diel seriálu o mp3 prehrávačoch, alebo Sony nwz-e443

, Autor: Broslowski
Nwz-e443 je multimediálny MP3 prehrávač od spoločnosti SONY, ktorá má dlhoročné skúsenosti na trhu audio/video techniky. Aj to bol jeden z dôvodov, prečo som si ho vybral nielen na zrecenzovanie, ale aj na porovnanie s nedávno zrecenzovaným Creativ Zen mozaic E300. Pri cene cca 69€ sa zaraďuje do našej 2. cenovej kategórie. Ako prehrávač v našom teste obstál si môžete prečítať ďalej ...

Technické parametre, balenie, dizajn

Technické parametre

Kapacita pamäti 4 GB
Prídavná pamäť Nie
Displej LCD QVGA 2" (262 144 farieb, rozlíšenie : 320 x 240 pixelov)
Formát podporovaných súborov Audio : MP3, WMA (DRM), AAC-LC, Linear PCM
Video : MPEG-4, AVC Baseline, Windows Media Video 9 (Pre konverziu formátov AVI, WMV, MOV, DivX je potrebné nainštalovať kodeky)
Foto : JPEG
Funkcia nahrávanie Priame nahrávanie FM,Nahrávanie hlasu mono (zabudovaný mikrofón) Audio výstupy Zásuvka na slúchadlá Zlúčiteľné systémy
Dodávané príslušenstvo : Príručka rýchleho spustenia, softvér na prenos súborov, kábel USB (1m), stereo slúchadlá MDR-E804Y, batéria Li-Ion (nabitá za 2h)
Váha: (g) 53
Tuner FM: (30 predvolieb)
Technológia Clear Audio
Prenos dát prostredníctvom: Drag & Drop
4 grafické ekvalizéry + 2 personalizovateľné (Fort, Pop, Jazz, Unique)
Dynamic Normalizér
Funkcia diaporáma
Content Transfert (možnosť stiahnutia z iTunes a Windows Explorer) Rozhranie USB Iné
Funkcia Alarm a Pohotovostný režim
Externé zálohovanie dát
Výdrž
Audio : 30 h (MP3 128 kbps)
Video : 6h (MPEG-4 384 kbps)


Balenie (max. 5b)
Prehrávač je vrátane príslušenstva zabalený v malej kartónovej škatuľke s priesvitným predkom nižšej kvality. Už po niekoľkých otvoreniach sa začal obal deformovať a tým prestával plniť svoju základnú ochrannú funkciu. Samotný prehrávač je posadený v akomsi výlisku z tvrdej priesvitnej umelej hmoty, ktorá ho dostatočne chráni pred vonkajším poškodením. Slúchadlá sú takisto zapustené do výlisku a ich kábel je umiestnený v spodnej časti balenia. K manuálu a prepojovaciemu káblu sa dostanete až po úplnom vybratí výlisku zo škatuľky. Príslušenstvo sa totiž nachádza separátne zabalené vo vlastnej kartónovej škatuľke. Na zadnej strane balenia vidíme nálepku so sériovým číslom a číslom produktu, ale aj viacjazyčne vypísané základné funkcie prehrávača.

Zaujímavé je však to, že vôbec nie je jednoduché dostať prehrávač znovu do balenia bez jeho poškodenia. Treba mierny cvik a veľa trpezlivosti.

Balenie nijak neuchvátilo ba naopak, mierne ma prekvapila jeho deformácia pri častej manipulácii s ním.

3/5
Celkové spracovanie zariadenia (max. 10b)

Telo prehrávača je napohľad vyrobené z akoby jedného kusu plastu. Prehrávač má na 70 % svojho povrchu lesklú úpravu. Zbytok je mierne zmatnený (oblasť tlačidiel). Výrobca sa nejak nezaoberal možnosťou zdrsniť povrch a zabrániť tak ľahkému doškriabaniu tela prehrávača.

Celkovo telo prehrávača pôsobí pevným dojmom, nič nevŕzga, nekýve sa. Zmatnená časť prehrávača má veľmi dobrú povrchovú úpravu a doškriabe sa minimálne. To sa však žiaľ nedá povedať o lesklom povrchu. Napriek tomu, že som po celú dobu testovania nosil prehrávač v ochrannom púzdre, podarilo sa mi ho solídne doškriabať. Treba však poznamenať, že nešlo o žiadne ryhy, len o bežné mikroškrabančeky, ktoré najviac udrú do oka pri priamom slnečnom žiarení. Pre niekoho je to detail no niekomu to môže poriadne prekážať (keďže prehrávač nevlastním, osobne mi to bolo jedno no keby si ho kúpim a objavujú sa mi na ňom takéto veci, vadilo by mi to). Na spodnej časti prehrávača sa nachádza 3,5mm Jack konektor na zapojenie slúchadiel, SONY port na synchronizáciu s pc a mikrofón. Cez synchronizačný kábel zapojený v špeciálnom SONY porte možno prehrávač nielen zosynchronizovať s pc, ale navyše ho aj dobíjať.

Mikrofón sa nijak nelíši od priemeru. Zvuk nahráva, okolitý šum neodruší no na bežné nahrávanie, napríklad poznámok to stačí.
Až na nie najlepšiu povrchovú úpravu niet čo vytknúť.

7/10Pridať komentár

Posledné komentáre

Predmet Autor Dátum
.. broslowski 18. máj 2010 - 17:44
:-) broslowski 18. máj 2010 - 16:50
hodnotenie obalu landrower 18. máj 2010 - 16:43
.. broslowski 18. máj 2010 - 16:32
~~~~~ tomkocur 18. máj 2010 - 16:22
.. broslowski 18. máj 2010 - 14:02
Michael Jackson vacropoli 18. máj 2010 - 13:32
Hlasitosť Timeshifter 18. máj 2010 - 13:25
TOPlist