Phanteks PH-TC14CS vs Noctua NH-C14 - dvaja "céčkoví" obri v teste

, Autor: Michal Kiradžiev

Do neľútostného súboja sme proti nasadili dve skutočné lahôdky. Model NH-C14 renomovaného rakúskeho výrobcu Noctua a TC14CS od nováčika na scéne, holandských dizajnérov Phanteks.

Noctua NH-C14 - Balenie, Špecifikácie

Recenziu NH-C14 sme vám v rozsiahlom článku Peťa Orlovského priniesli už dávnejšie. Tentokrát sme sa rozhodli ten istý model postaviť proti jeho "kópii" v podobe Phanteks TC14CS. Aby sa nám C14-tka necítila ukrivdená, predstavíme si ju opäť na zbrusu nových fotografiách. :-)

Oba testované chladiče sú označované ako typ "C", čo vychádza predovšetkým z ich konštrukcie a ohnutia heat-pipe trubičiek, ktoré, s miernou dávkou fantázie, pripomínajú tvar písmena C. Za výhodu možno považovať to, že chladič vďaka orientácii ventilátorov ochladzuje aj súčiastky v okolí procesora a čiastočne pamäťové moduly. Za miernu nevýhodu zasa o niečo horší prietok vzduchu vo vnútri skrinky, ktorý dokážete lepšie optimalizovať s pasívami vežovitého typu.

 

Balenie

Pomerne veľká škatuľa NH-C14, skromná na reálne fotografie chladiča, v siedmich svetových jazykoch približuje základné špecifikácie a kľúčové vlastnosti produktu. Chladič prichádza kompletne zmontovaný (vrátane osadených ventilátorov). Dôraz na bezpečnosť a ochranu proti poškodeniu pri preprave je enormný (pasívna časť s ventilátormi je okrem vonkajšieho obalu zabalená v ďalšej kartónovej škatuli, ktorá sa navyše vkladá do ochranných boxov so zdvojenými stenami).

 

Príslušenstvo

Obsah balenia je skutočne bohatý. V nevysokej škatuľke nájdete dôkladne roztriedené a patrične označené montážne diely pre Intel a AMD procesory, resp. ďalšie príslušenstvo v podobe dvoch L.N.A (Low Noise Adaptor) a dvoch U.L.N.A. káblikov (Ultra Low Noise Adaptor), rôzne typy skrutiek na montáž ventilátorov, malú dávku teplo vodivej pasty NT-H1, skrutkovača, kovového odznaku a manuálu.

K C14-tke výrobca pribaľuje aj fixačný kit (vrecko úplne napravo). Ten sa v prípade potreby montuje medzi spodný ventilátor a základňu s cieľom eliminovať vibrácie, prípadne poškodenie chladiča pri prenášaní zostavy.

 

Špecifikácie

Noctua NH-C14
Kompatibilita
Intel LGA1366, LGA1156, LGA1155, LGA775, LGA2011 na požiadanie, Asus X-socket™ & AMD AM2, AM2+, AM3, AM3+, FM1 (vyžaduje backplate)
Materiál
meď - základňa a 6mmheat-pipes (poniklované)
hliník - rebrovanie
Dodávané ventilátory
2x 140mm Noctua NF-P14 FLX
Rozmery (bez ventilátorov)
105mm (výška)
140mm (šírka)
166mm (hĺbka)
Rozmery (s ventilátormi)
130mm (výška)
140mm (šírka)
166mm (hĺbka)
Hmotnosť (bez ventilátorov)
700g
Hmotnosť (s ventilátormi)
850g/1000g
Orientačná cena
~76EUR s DPH (priemerná cena, máj 2012)

 

Kľúčové slová
chladenie, chladiče, NH-C14, Noctua, Noctua NH-C14, PH-TC14CS, Phanteks, Phanteks PH-TC14CS, tip redakcie
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Pridať komentár

TOPlist