Trhová hodnota Microsoftu prekonala po 17 rokoch hranicu $500 miliárd

, Autor: kupcik
 
Spoločnosť Microsoft prežíva úspešné obdobie, čoho výsledkom je aj výška trhovej hodnoty. Tá prekonala hranicu $500 miliárd prvýkrát od roku 2000.

Takmer 17 rokov trvalo Microsoftu, aby dokázal v trhovej hodnote prekonať magickú hranicu 500 miliárd amerických dolárov. V poslednom období sa navyše Microsoftu podarilo už siedmykrát z posledných 8 kvartálov prekonať očakávania Wall Street. Za úspešným obdobím treba hľadať silný nárast v oblastiach cloudových služieb a Office.
 
 
Naposledy Microsoft prekonal významný míľnik v marci roku 2000, kedy trhová hodnota presahovala $550 miliárd. Aktuálne sa spoločnosť pohybuje na hodnote $510 miliárd, a cena jednej akcie má momentálne hodnotu $65,78. Za úspechom treba hľadať výkonného riaditeľa, ktorým je Satya Nadella. Ten prevzal spoločnosť v roku 2014, kedy sa bola jej trhová hodnota 315 miliárd dolárov. A práve Nadella presadil politiku cloudu a mobilných zariadení, čo výrazne pomohlo v oživení softvérového giganta.
 
Za obdobie pôsobenia Nadellu pri kormidle Microsoftu sa darilo všetkým odvetviam spoločnosti, s výnimkou mobilnej divízie. Ako sme už spomínali, hlavne oblasť cloudu spravila z Microsoftu opäť zaujímavú voľbu.
 
Zdroj: neowin
 
 
Kľúčové slová
Microsoft
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Poslať nový komentár

TOPlist