Testovacie preteky autonómnych vozidiel skončili haváriou

, Autor: kupcik
 
V Argentíne mali diváci možnosť sledovať prvé testovacie preteky medzi dvojicou autonómnych vozidiel. Tie však nedopadli podľa predstáv, keďže došlo k havárii jedného z vozidiel.

Fanúšikovia motorizmu, ktorí sa rozhodli spríjemniť si víkend pretekmi seriálu Formula E sa dočkali aj príjemného prekvapenia. Na pretekoch v Argentínskom Buenos Aires boli totiž svedkami prvého testovacieho závodu na profesionálnej trati medzi dvoma autonómnymi automobilmi. Testovacie vozidlá si to rozdali v priamom súboji na trati, po ktorej sa preháňali pomerne vysokou rýchlosťou 185km/h.
 
 
Výsledok testovania si však všetci zainteresovaní predstavovali inak. Jedno z vozidiel totiž preteky nedokončilo, pretože po príliš agresívnom zatočení havarovalo. Bezpečnostné zložky pri trati sa následne okamžite postarali o havarované vozidlo. Samozrejme, pri nehode neutrpel zranenie žiadny vodič.
 
Napriek neslávnemu koncu sa jedná o pozitívnu správu, keďže aj udalosť akou je havária poskytne výrobcom ďalšie cenné informácie. Dnes je jasné, že technológia má stále svoje muchy, na ktorých bude potrebné neustále pracovať.
 
Zdroj: engadget
 
Kľúčové slová
autonómne vozidlá, preteky, zaujímavosti
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

tomu vravim poriadne preteky, nie len kruzenie na spotrebu :)

Poslať nový komentár

TOPlist