Tesla tvrdí, že produkcia vozidiel Model 3 začne podľa plánu

, Autor: Rastislav Kupčík
 
Americká automobilka Tesla ubezpečila svojich zákazníkov, že začiatok produkcie elektromobilu Model 3 by mal prebehnúť podľa plánu, v júli tohto roka.

Automobilka Tesla priniesla pozitívnu správu pre všetkých zákazníkov, ktorí si predobjednali elektromobil Model 3. Podľa ich slov ide všetko v súlade s plánom a v júli tohto roka by sa malo začať s produkciou najlacnejších vozidiel v portfóliu automobilky. Tesla bude schopná tento rok vyrábať 5 000 kusov elektromobilov týždenne. Táto produkcia sa plánuje budúci rok navýšiť na 10-tisíc kusov týždenne.
 
 
S veľkým dopytom po vozidle Model 3 musela automobilka pristúpiť aj k výraznému rozšíreniu svojej infraštruktúry po celom svete. V tomto roku sa tak otvorí viac ako 100 nových maloobchodných, servisných a dodávateľských miest naprieč celým svetom. Vďaka vylepšeniu diaľkovej diagnostiky a zvýšeniu počtu mobilných opravných vozidiel sa takisto podarilo Tesle znížiť čas na opravu pokazeného vozidla o 35%.
 
Najbližšie mesiace teda ukážu, či je americká automobilka schopná splniť vysoký dopyt po ich nových vozidlách a či sa nebudú opakovať oneskorenia ako tomu bolo pri elektromobile Model X.
 
Zdroj: engadget
 
Kľúčové slová
elektromobily, Tesla, Tesla Model 3
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Cas na nakup akcii :-)

Ty vole, to je masaker!

Poslať nový komentár

Obsah tohto poľa je súkromný a nebude verejne zobrazený.
TOPlist