Samsung hromadí zásoby procesorov Snapdragon 835 pre svoje Galaxy S8

, Autor: tomasklucar

Konkurenti si na tieto čipy budú musieť počkať do leta.

Nová vlajková loď od firmy Qualcomm, systém na čipe (SoC- system on a chip) Snapdragon 835, prinesie tento rok mnohé vylepšenia pre high-endové smartfóny. Má byť o 30% menší ako jeho predchodca Snapdragon 820, jeho výkon má byť o 27% vyšší so 40% nižšou spotrebou energie ako mali jeho predchádzajúce generácie. S funkciou Quick Charge 4.0 bude navyše schopný poskytnúť 5 hodín výdrže batérie po iba 5-minútovom nabíjaní.

Budúci mesiac sa koná Mobile World Congress, kde Samsung pravidelne odhaľoval svoje najsilnejšie zariadenia. Tentokrát sa ale spoločnosť rozhodla počkať s odhalením nového Galaxy S8, a tak je nepravdepodobné, že na MWC uvidíme smartfóny poháňané Snapdragonom 835.

Podľa magazínu Forbes, Galaxy S8 bude oficiálne predstavený 14. apríla a žiadna iná vlajková loď na báze Androidu vydaná pred týmto dátumom nebude v sebe mať Snapdragon 835. LG G6 a HTC U Ultra, ktoré majú byť predstavené pred Galaxy S8, by v sebe mali mať minuloročný, stále však veľmi výkonný Snapdragon 821.

Okrem privilégia prvého zariadenia vydaného s týmto procesorom správy naznačujú, že Samsung hromadí všetky, alebo aspoň väčšinu jeho počiatočných zásob. To znamená, že konkurenti spoločnosti si na tento SoC budú musieť istý čas počkať. Portál The Verge bol schopný potvrdiť nedostupnosť Snapdragonu 835 od dvoch nezávislých výrobcov a špekuluje, že až letná sezóna bude veľmi rušná pre mobilné zariadenia s posledným a najlepším procesorom od Qualcommu.

Zdroj: techspot

Image Credit: Qualcomm

 

Kľúčové slová
mobilné telefóny, Samsung Galaxy, Samsung Galaxy S8, Snapdragon 835
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Poslať nový komentár

TOPlist