Robot ASUS Zenbo je už dostupný na Taiwane

, Autor: kupcik
 
Spoločnosť ASUS oznámila, že jej prvého robota Zenbo si už môžu predobjednať obyvatelia Taiwanu.

Ešte ste nepočuli o robotovi ASUS Zenbo? Jedná sa o priateľského a schopného robota, ktorý bol navrhnutý aby poskytoval rodinám spoločnosť, pomoc a zábavu. Zenbo je vytvorený pre každého, avšak disponuje špecifickými funkciami, ktoré sú určené najmä pre seniorov. Pomáha im starať sa o ich zdravie a užívať si digitálny život. Zenbo monitoruje domácnosť pre prípad naliehavých situácií, medzi ktoré patria napríklad pády. Po vzniknutí takejto situácie robot okamžite upozorní členov rodiny na ich smartfóny.
 
 
Rodinní príslušníci môžu po prijatí notifikácií na diaľku kontrolovať robota Zenbo a využiť zabudovanú kameru na kontrolu svojich blízkych. Zenbo umožňuje aj starším občanom naplno žiť digitálny život a využívať jeho výhody vrátane video hovorov, používania sociálnych sietí, nakupovania alebo streamovania filmov a seriálov.
 
Deťom navyše pomocou rôznych interaktívnych príbehov a hier zvyšuje kreativitu a logické myslenie. Zenbo funguje aj ako na diaľku ovládaná kamera, ktorú je možné kontrolovať mobilnou aplikáciou. ASUS využil procesory Intel a technológiu RealSense, aby sprístupnil interakciu a funkcie robota Zenbo.
 
 
Predseda spoločnosti ASUS, Jonney Shih, prezradil, že vývojári a partneri z viacerých odvetví spolupracujú so spoločnosťou ASUS a zlepšujú funkcionalitu robota. Príkladom spolupráce je taiwanská polícia. Tá umožní pomocou špeciálnej aplikácie rodinám v nebezpečenstve kontaktovať lokálnu políciu a komunikovať s ňou prostredníctvom videa.
 
Zdroj: TS ASUS
 
Kľúčové slová
ASUS, robot, Zenbo
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Celkom zlaty. Snad si s nim pokecam cez leto v nejakom ich obchode.

Re: Robot ASUS Zenbo je už dostupný na Taiwane

Aká je, bude cena? Ja by som tiež chcel...

Re: Robot ASUS Zenbo je už dostupný na Taiwane

cca 600€

Poslať nový komentár

TOPlist