Prvý vodný blok pre GeForce GTX 690 od spoločnosti Koolance

, Autor: GABO

Počnúc dnešným dňom začala spoločnosť Koolance ako prvá rozosielať vodné bloky pre grafické karty GeForce GTX 690 svojím partnerom a koncovým užívateľom.

Vodné bloky od spoločnosti Koolance sú vždy a po všetkých stránkach špičkovým produktom. Masívny blok s názvom VID-NX690 (GeForce GTX 690) je určený pre grafické karty Nvidia GeForce GTX 690 s referenčným dizajnom PCB. V Európe by sa mali objaviť v priebehu 2-3 týždňov.

Vodný blok je vyrobený kompletne z medi, je poniklovaný chemickým niklovaním a top je kombináciou materiálu Acetal / oceľová platnička. Na acetalovom top-e sa nachádza gravírované logo Koolance a na oceľovej platničke (poniklovanej) je gravírovaný názov modelu.

Rozmery a váha kopírujú veľkosť samotnej karty tj. sú majestátne - 254 x 127 x 19 mm a váha takmer 1.02 kg. 

Vnútorná strana základne vodného bloku nad jadrami je prevedená v modernom a vo svete vodného chladenia zaužívanom štýle mikro rebier tenkých len 0,5mm. 

Vodný blok má celkovo 4ks výstupov 1/4" pričom závity sú "americké" tj. krátke, v prípade použitia fitiniek je nutné kupovať modely z nízkym závitom. Podpora pre SLI zapojenie je samozrejmá.

Balenie obsahuje okrem vodného bloku aj teplovodivú pastu, teplovodivé (kvalitné podložky), 2ks 1/4" stop fitiniek.

Odporúčaná cena v USA je 145 amerických dolárov. V EU by sa mal vodný blok predávať za cenu okolo 115-120 €.

 

Kľúčové slová
GeForce GTX 690, GTX 690, Koolance, nVidia
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Tak toto mi tu chybalo ... konecne dake info aj o komponentoch pre vodne chladenie. Snad toto nebude prva aj posledna novinka.

Dúfajme, že nie - budem sa snažiť, čoskoro bude aj zaujímavé čítanie v podobe článku to Ťa potom podľa mňa tiež poteší...

Poslať nový komentár

TOPlist