Podľa Muska budú žiť obyvatelia Marsu v sklenených domoch

, Autor: Vladys
 
Elon Musk na AMA stretnutí naznačil spôsob bývania osadníkov Marsu. Prví obyvatelia budú bývať v sklenených domoch s podporou uhlíkových vlákien.

Snahy Elona Muska osídliť Mars naberajú stále jasnejšie kontúry a včera prostredníctvom stránky Reddit zodpovedal niekoľko otázok. Na otázku o tom, aby budú na červenej planéte bývať trvalí obyvatelia odpovedal, že si predstavuje malé domy na povrchu planéty postavené zo sklenených panelov s rámami z uhlíkových vlákien. 
 
Okrem toho tiež Musk spomenul veľký počet malých robotov-baníkov, ktorí by sa postarali o vybudovanie veľkého počtu podzemných priestorov so zvýšením tlakom pre priemyselnú činnosť. Presklené budovy by mali čisto rezidenčný charakter a priemyselnú stránku kolonizácie by tak obyvatelia ani nemuseli vidieť.
 
Postupom času kolónia na Marse dospeje do bodu, kedy bude vedieť sebestačne vytvárať palivo pre rakety pričom kľúčová bude extrakcia vody. Prvý let na Mars absolvuje v roku 2020 kozmická loď Red Dragon, pričom tento let bude slúžiť ako demonštrácia toho, že ľudstvo dokáže pristať na Marse. Následne sa bude experimentovať s chemickými reakciami aby sa našiel ideálny spôsob akým získať metán a vodu z atmosféry Marsu. Takto vyrobené palivo by bolo používané na misie pre let na Zem.
 
Druhá loď ponesie meno Heart of Gold a na palube bude niesť najmä výbavu pre stavbu „továrne na palivo“. Po nej bude nasledovať prvý let na Mars s ľudskou posádkou, ktorú bude zastupovať asi tucet ľudí. Tí dokončia stavbu továrne a po úspešnej výrobe paliva by Musk rád organizoval let Mars-Zem každých 26 mesiacov.
 
Takáto je vízia postupnej kolonizácie Marsu podľa Elona Muska. Sám Musk však dodáva, že sú ešte veľmi ďaleko od konkrétneho vyriešenia viacerých detailov. Postupne však bude odkrývať svoje plány a ak všetko dobre pôjde tak v neďalekej budúcnosti bude mať Mars prvých ľudských osadníkov.
 
 
Kľúčové slová
Elon Musk, Mars, Mars Colonial Transporter, SpaceX
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Nemalo by sa zabúdať ani na zbrane , bez nich človek neprežije na žiadnej planéte....:-)

Re: Podľa Muska budú žiť obyvatelia Marsu v sklenených domoch

probelm je, ze ak sa pokazi tovaren na palivo, bude ju treba na marse bud opravit, alebo vymenit za inu-funkcnu ... no a to sa zrejme bez zeme nezaobide

Poslať nový komentár

TOPlist