PlayStation 4.5 údajne už v októbri

, Autor: Vladimír Jančich
 
Výkonnejší variant hernej konzoly Sony PlayStation 4 pre 4K hranie a hranie vo virtuálnej realite má doraziť už v októbri.

Predvčerom boli zákazníkom dodané prvé kusy VR headsetu Oculus Rift, ktorý okrem iného môže byť využitý aj na hranie hier. Pre takéto hranie hier vo virtuálnej realite alebo vo vysokom 4K rozlíšení je však potrebné poriadne „železo“. Upgradovať počítače je pomerne jednoduché ak máte dostatok peňazí, no s konzolami to nepôjde a je na výrobcoch aby pripravili svoje konzoly pre VR a 4K hranie.
 
 
Presne to sa zrejme chystá urobiť Sony so svojou PlayStation. O tom, že sa chystá konzola prezývaná zatiaľ ako PlayStation 4.5 alebo 4K sme sa dozvedeli iba nedávno. Magazín The Wall Street Journal teraz tvrdí, že táto konzola bude predstavená už v októbri, tesne pred uvedením VR headsetu PlayStation VR z dielne Sony. Práve pre neho by mala byť konzola pripravená nakoľko súčasný model PS4 by nemusel vždy poskytnúť dostatočný výkon pre kvalitný VR zážitok. Konzola PS4.5 má byť pritom konkurencia pre HTC Vive či Oculus Rift.
 
Podľa neoficiálnych informácii bude PS4.5 obsahovať samozrejme výkonnejší hardvér, avšak po softvérovej stránke by mala byť novinka totožná s PS4. Sony po uvedení PS4.5 nemá ani prestať vyrábať konzolu PS4. Model PS4.5 by už mal poskytovať 4K výstup aj pre hry, nie je však známe, či bude v takomto rozlíšení možné hrať iba nové hry alebo sa budú dať upscalovať aj staršie, pôvodne neurčené pre 4K rozlíšenie.
 
Je tiež pravdepodobné, že headset PS VR aj spolu s novou konzolou PS4.5 bude lacnejší ako Oculus Rift či HTC Vive s adekvátnym počítačom spĺňajúcim požiadavky headsetov. Sony sa však odmieta k celej záležitosti stále vyjadrovať a s istotou tak nemôžeme nič tvrdiť.
 
 
Kľúčové slová
herné konzoly, PlayStation 4.5, SONY, Sony PlayStation VR, virtuálna realita
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk
Archon

Re: PlayStation 4.5 údajne už v októbri

pre staršie hry vydaju 1-2GB patch aby to bolo aspon 1080p/60fps, kedze textury asi robia pre velkosť 1080p, len sa to zmenšuje na 900p/720p , alebo tam zapnu nejaky efekty ktore tam pred tym nemohli byť (dymove efekty byvaju dosť ochudobnene)

Poslať nový komentár

Obsah tohto poľa je súkromný a nebude verejne zobrazený.
TOPlist