Nikon uvádza niekoľko nových ďalekohľadov

, Autor: Ján Kisty

Spoločnosť Nikon oznamuje uvedenie nových modelov monokulárnych ďalekohľadov MONARCH Fieldscope. Medzi novinkami sú štyri monokuláre Fieldscope. 

Výrobca vďaka novej optickej konštrukcii sľubuje, že monokuláre MONARCH Fieldscope ponúkajú špičkový optický výkon a čistý obraz aj pri maximálnom priblížení.       

Vďaka použitiu optického skla Nikon ED s extrémne nízkym rozptylom svetla, monokuláre MONARCH Fieldscope sľubujú obraz s výrazným kontrastom a čo možno najrealistickejšie farby. U všetkých šošoviek a hranolov sú použité viacnásobné antireflexné vrstvy na dosiahnutie najlepšej možnej priepustnosti svetla. Optimalizovaný systém zaostrovania umožňuje rýchlejšie a presnejšie zaostrenie. Monokulár Fieldscope môže byť aj vodotesný, ak sa na jeho telo nasadí okulár MEP, potápanie sa ale neodporúča. Ochrana je zabezpečená predovšetkým proti nečakanému dažďu.

Monokuláre Fieldscope sú vyrobené z hliníkovej zliatiny, tá poskytuje vysokú odolnosť. Spoločnosť okrem toho uvádza na trh nové ďalekohľady MONARCH HG 8×42 a 10×. Široké zorné pole (60,3˚ pri modeli 8×42 a 62,2˚ pri modeli 10×42) zaručuje ostrý a jasný obraz až po okraje šošovky.

Optické sklo s extrémne nízkym rozptylom svetla (ED) pomáha minimalizovať chromatickú aberáciu a poskytuje kontrastný obraz s vysokým rozlíšením a prirodzenou reprodukciou farieb. Všetky šošovky a hranoly majú viacvrstvovú úpravu. 

Konštrukcia ďalekohľadov je navrhnutá tak, aby boli kompaktné a ľahké. Telo je vyrobené z horčíkovej zliatiny, povrchová úprava šošoviek proti poškriabaniu je navrhnutá k dlhotrvajúcej odolnosti. MONARCH HG je vodotesný až do hĺbky 5 m počas 10 minút.

Vnútorné zahmlievanie optického systému je eliminované aj v prostredí s nízkym tlakom až do ekvivalentnej nadmorskej výšky 5 000 m.

Zdroj: Nikon TS

Kľúčové slová
Nikon
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Poslať nový komentár

TOPlist