Nemôžete sa pripojiť na internet? Za problémom môže byť aj Windows 10

, Autor: Ján Kisty

Nemohli ste sa posledné dni pripojiť na internet? Za problémom mohol stáť (alebo stále môže) samotný Windows 10.

Minimálne od štvrtka viacerí používatelia hlásili zvláštny problém, keď sa ich počítače a notebooky odmietali pripojiť na internet. Za problémom mal stať problém s DHCP serverom – ten slúži na automatické priradzovanie IP adries. DHCP server je vo väčšine routrov aktívny, druhou možnosťou je, že máte IP adresy pre každé zariadenie s MAC adresou priradené „na tvrdo“, v tomto prípade sa vás problém dotknúť nemal.

Samotná spoločnosť odporúčala ako dočasné riešenie „reštart“ počítača. V mnohých prípadoch toto riešenie nepomáhalo, alebo problém nastával po krátkom čase opäť. V našom prípade tak „blbol“ Wi-Fi adaptér.

Ďalším riešením malo byť priradenie IP adresy, vstupnej brány a DNS servera ručne, v našom prípade nefungovala ani táto možnosť.
Ďalším riešením, v poradí už tretím mal byť príkaz „ipconfig /release“ a ipconfig/ renew cez príkazový riadok v režime administrátora.

Spoločnosť včera oficiálne vydala opravný balík KB3206632, ktorý má problém riešiť. Údajne ale nevyriešil problém vždy a v občasných prípadoch bolo nutné zmazať a opätovne pridať sieťový hardvér.

Problém sa údajne v systéme nachádzal až dlhšie ale nešpecifikovane bol problémový kód spustený až v posledných dňoch a nie na všetkých počítačoch.

Ak sa stále nemôžete pripojiť na internet, musíte si vyššie uvedený balík stiahnuť na zariadení, kde je to možné.

 

Kľúčové slová
Windows 10
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Toto som riešil na maminom novom notebooku už asi mesiac naspäť... pomohlo až ipconfig/renew

...stasni to uzivatelia windows 10 spy edition /beta tester... :-)

mám Win10 na viacerých počítačoch a notebookoch a na všetkých sa môžem považovať za skutočne spokojného užívateľa. A to ako v súkromí, tak aj v práci ako správca siete.

Win10 je proste zavisly na restartoch. Ak nie je dlhsie naplanovany update s restartom tak zafunguje vnutorna logika ze sa nieco potentuje a uzivatel musi restartovat pc rucne.

Poslať nový komentár

Obsah tohto poľa je súkromný a nebude verejne zobrazený.
TOPlist