EN

Najviac sťahovanou TV show 2013 je Game of Thrones

Tak ako minulý rok aj tento rok si GoT zaručila prvenstvo medzi pirátmi. 5,9 milióna stiahnutí cez BitTorrent jej zaručuje jednoznačné víťazstvo.


Už druhýkrát v rade je Game of Thrones najsťahovanejšoiu TV show roka. Viac ako polovica stiahnutí bola zaznamenaná v prvom týždni vysielania a celkový počet stiahnutí prevyšuje počet televíznych divákov v USA. Do prvej trojky najviac sťahovaných TV show sa dostali Breaking Bad s celkovým počtom 4,2 milióna stiahnutí a The Walking Dead s počtom stiahnutí 3,6 milióna. Prvenstvo GoT nie je žiadnym prekvapením, pretože show dosiahla nový rekord v počte simultánne zdieľanej jednej epizódy. Epizódu zdieľalo naraz viac ako 170 000 ľudí.

Na tomto rekorde nesie svoj nemalý podiel aj televízna spoločnosť HBO. Televízia si totiž ponechala exkluzívne práva a ani Netflix nebol schopný ich kúpiť nezáležiac na tom koľko HBO ponúkol. Ak by bola GoT vysielaná či sprístupnená vo viacerých médiách, rekord by sa nebol vyšplhal do tak vysokých čísiel. Tento rekord je však pre režiséra Game of Thrones, Davida Petrarca skôr úspechom ako neúspechom. Petrarca sa vyjadril, že pirátstvo jeho show spôsobilo mediálny rozruch a to je nakoniec pozitívne.


Generálny riaditeľ HBO Jeff Bewkes zašiel ešte ďalej a vyjadril sa, že pirátstvo tejto show má za následok väčšie predplatné jeho televízie a má preň väčššiu cenu ako cena Emmy. Opak si myslí producentka Tha Walking Dead, Gale Anne Hurdová. Podľa nej nemusí byť pirátstvo vždy požehnaním a piráti sa neradi vzdávajú svojho zvyku bezplatného obstarávania svojich obľúbených show, hudby a pod. Po tohtoročnej premiére The Walking Dead bola show masovo sťahovaná aj napriek tomu, že bola streamovaná úplne zdarma cez AMC.

Debata o tom, či je pirátstvo televíznych show prospešné alebo nie, bude pokračovať aj naďalej. V nasledujúcej tabuľke nájdete TOP 10 najviac sťahovaných TV show na sieti BitTorrent.

Zdroj: torrentfreak.com

Pridať nový komentár
TOPlist