MWC 2016: Oppo tvrdí, že dokáže plne nabiť batériu za 15 minút

, Autor: Anonymný používateľ
 
Čínsky výrobca smartfónov vyvinul technológiu, ktorá dokáže batériu smartfónu nabiť na 100% iba za 15 minút.

Takmer pravidelne sa na svete objavujú nové, revolučné batérie alebo technológie pre super rýchle dobíjanie. Väčšina z nich sa však nedostane ku koncovým zákazníkom a po čase upadnú do zabudnutia. Tentokrát tu máme zaujímavú novinku z dielne firmy Oppo. Spoločnosť predstavila technológiu Super VOOC pre extrémne rýchle nabíjanie bateriek. Oppo tvrdí, že s touto technológiou je možné nabiť batériu s kapacitou 2500mAh na 100% iba za 15 minút a to cez klasický microUSB kábel alebo USB kábel typu C.
 
 
Tajomstvo Oppo spočíva v novom nízkonapäťovom systéme a upravenej batérii. Na rozdiel od konkurenčných technológii ako Quick Charge 3.0, systém od Oppo nevyužíva vysoké napätie na to, aby nahnal do baterky čo najviac energie v krátkom čase. Super VOOC používa štandardných 5V, avšak výrobca implementoval nový algoritmus, ktorý dynamicky reguluje prúd aby bolo dosiahnuté čo najrýchlejšie nabíjanie a zároveň nebola poškodená batéria. Pre zabezpečenie celého systému Oppo vyrobil adaptér, kábel a konektor z materiálov, ktoré spĺňajú vojenské štandardy a Oppo uvádza, že nedochádza k prehrievaniu či už nabíjačky, alebo telefónu.
 
Výrobca technológiu predviedol na prebiehajúcom MWC a všetko sa zaobišlo bez problémov. Celý systém je proprietárny a bude dostupný zatiaľ teda len smartfónom tohto výrobcu. Ktorý model bude ako prvý vybavený touto technológiu a kedy dorazí však nie je známe. Technológia však vyzerá sľubne a ak by sa z nej stal otvorený štandard mohli by z nej ťažiť mobily všetkých výrobcov.
 
Zdroj: phonearena
 
Kľúčové slová
batérie, MWC 2016, Oppo
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Re: MWC 2016: Oppo tvrdí, že dokáže plne nabiť batériu za 15 ...

To zní jako pi.ovina. Vyšší napětí se při nabíjení používá proto, aby se snížily nabíjecí proudy. Při nižším napětí se musí použít vyšší proudy a v důsledku nutně k většímu zahřívání všech komponent. Zahřívání je totiž důsledek průchodu proudu skrz vodič s určitým odporem. Při změně napětí se odpor nemění, takže čím větší proud tím více tepla.
Pro nabití za 15 minut by musel do baterie 3000mAh při 5V téct proud více než 12A! Takový samozřejmě žádná obyčejná USB nabíječka nedá ani přes USB-C a už vůbec přes microUSB (ty jsou certifikované jen do 2A).

Poslať nový komentár

TOPlist