Motorola a HTC upresnili plány aktualizácie na Android 4.0

, Autor: Gudas

Vybrané modely smartfónov dostanú najnovší Android v priebehu najbližších mesiacov.

Aj keď bol operačný systém Android "ICS" 4.0 vydaný spoločnosťou Google už pred niekoľkými mesiacmi, aktualizácia pre mnohé smartfóny sa ešte len plánuje. V uplynulých dňoch zverejnili svoje plány americká Motorola a taiwanský HTC.

Motorola dodá nový systém pre svoje smartfóny a tablety v druhom a treťom kvartáli tohto roku. Jedná sa o model RAZR (máj - jún) a XOOM WiFi (taktiež v tomto časovom období). V nasledujúcich mesiacoch príde rad aj na XOOM 2. Presnejší dátum zatiaľ nemá WiFi + 3G verzia tabletu XOOM, rovnako ako smartfón ATRIX.
Sklamaním pre mnohých bude, že populárne modely Defy Mini, Defy+ či Motoluxe nový Android od výrobcu nedostanú, ostáva iba starší Android 2.3.

Kompletný zoznam aj s rozdelením na oblasti sveta nájdete na stránkach Motoroly.

 

HTC síce už dávnejšie sľúbila aktualizácie pre mnohé svoje telefóny, u viacerých však chýbal presnejší dátum. To je teraz napravené a z oficiálneho blog-u sa dozvedáme, že napríklad Desire S a Evo 3D dostanú Android 4.0 v mesiacoch jún až júl, s mesačným odstupom potom aj Desire HD. Počítať ale treba niekedy až s 45-dňovým oneskorením voči oficiálnemu uvoľneniu aktualizácií, podľa aktuálnej situácie v konkrétnej krajine a u konkrétneho operátora.

Všetky v zozname menované smartfóny však nebudú mať grafickú nadstavbu Sense 4, ale len staršiu 3.6. Dôvodom majú byť podľa vyjadrenia spoločnosti chýbajúce hardvérové funkcie.

Aj HTC má pár zlých správ - aktualizované nebudú tablety ako napríklad Flyer, a nový systém nebude dodaný ani pre smartfóny s ROM pamäťou o veľkosti 512MB a menej. To zahŕňa napríklad aj obľúbený WildFire S.

 

 

Kľúčové slová
Android 4.0, HTC, Motorola
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

veď niektore HTC Sensation už maju oficialnu 4.0 , tak čo to robi v tej tabulke ? žeby pre operatorov ?

pfff android 4 pobezi aj na slabsich zariadeniach... napr LG optimus one ma len 512ram a 600MHz ARMv6 procak co je dost malo, pritom beta verzie boli uz zaciatkom roka... ofi vezia pride coskoro..

je to len o tom ako sa chce vyrobcom upravovat ovladace !

Nie nieje to o ovladacoch ale zasa a zasa len o peniazoch vyrobcovia nebudu robit novy update (samozrejem az na par zariadeni) pretoze tak nutia ludi ku kupe noveho zariadenia a tak to pojde stale dookola. Vyrobcovia nevedia cim maju zaujat dochadzaju napady kazdy rok len mrdnu vacsi display, dalsie jadro, dlasiu ram, dalsi megapixel a to je asi tak vsetko. Proste niet co ponuknut ja mam sgs asi rok a pol a ak to takto pojde dalej tak na nom ostanem pokial nedosluzi. (moj osobny nazor)

to iste je u mna s LG P500 OO :)

Poslať nový komentár

TOPlist