Moto Z2 Play: Motorola je späť a v plnej sile

, Autor: Martin Suchár

Spoločnosť Lenovo si zvolila veľmi pekný dátum 27.7.2017 na predstavenie svojej novej vlajkovej lode s označením Moto Z2 Play. Prezentácia sa konala v Bratislave, iba deň pred spustením oficiálneho predaja smartfónu na našom trhu za maloobchodnú cenu 449€. My sme samozrejme boli pri tom a prinášame vám prvotné dojmy a súhrn najdôležitejších vlastností, ktoré si pre nás novinka pripravila. A verte bolo sa na čo pozerať...

Označenie “Moto“ značí rad telefónov patriacich pod značku Motorola, ktorú Lenovo odkúpilo v roku 2015 od Google. Tým sa začal proces obnovy a znovu oživenia tejto kedysi známej značky mobilných telefónov. S odstupom času môžeme považovať tento krok za naozaj úspešný, čo potvrdzujú aj predajné čísla. Teraz sa Motorola vracia aj ku nám na Slovensko a to vo veľkom štýle. Vo svojom portfóliu má pripravené široké spektrum produktov, od cenovo dostupných (od 79€ až 119€) cez strednú triedu (149€ až 299€) a samozrejme prémiové zariadenia série Z (od 299€ do 499€).

Z2 Play prichádza v celokovovom dizajne s kompaktnejším prevedením. Je o 15% tenšia (5.9mm) a 12% ľahšia (145g) ako jej predchodca Moto Z  Play. Naproti tomu ponúka viac operačnej (4GB) ako aj úložnej pamäte (64GB), ďalej 5.5 palcový Full HD Super AMOLED displej, nový fotoaparát (12MP) a podporu príslušenstva tzv. “Moto Mods“.  Vďaka kombinácii laserového autofokusu a technológie dvojitého pixel autofokusu by mali byť fotografie fotené aj v zhoršených svetelných podmienkach dostatočne jasné a tiež ostrejšie.

Zároveň s novinkou boli predstavené aj viaceré Mods, teda rozširujúce moduly, vrátane JBL 2 SoundBoost (prídavný reproduktor) za 99€, Moto TurboPower Pack (podpora rýchleho nabíjania) za 65€, Moto GamePad za 89€, Moto Style Shells (obal s podporou bezdrôtového nabíjania) za 45€. Spomínané príslušenstvo by malo byť dostupné koncom augusta.

O dostatok výkonu a zvládanie každodenného pracovného zaťaženia sa postará osemjadrový procesor Qualcomm Snapdragon 626 s taktom 2.2 GHz v kombinácii s grafikou Adreno 506 GPU. Kapacita batérie je iba 3000 mAh, ale výrobca uvádza až 30 hodinovú výdrž batérie a možnosť rýchleho nabíjania cez konektor USB-C. Za 15 minút nabíjania by ste mali získať energiu na ďalších osem hodín. Telefón beží na najnovšej verzii Androidu 7.1.1 (Nougat). Obsahuje dva plnohodnotné sloty na SIM kartu a k tomu ešte aj samostatný slot na pamäťovú kartu (max. 2 TB), čím odpadajú možné problémy s nedostatkom úložného priestoru.

Ďakujeme spoločnosti Lenovo Slovakia s.r.o. za pozvanie na túto veľmi zaujímavú prezentáciu.

 

 

Kľúčové slová
Lenovo Moto Z2 Play, Moto Mods, Motorola
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Poslať nový komentár

TOPlist