Microsoft otravuje reklamami už aj v Prieskumníkovi

, Autor: kupcik
 
Spoločnosť Microsoft našla ďalšie miesto na umiestnenie reklám priamo v operačnom systéme. Po novom sa objavujú reklamy na OneDrive v Prieskumníkovi.

Microsoft chce presvedčiť používateľov, aby začali viac využívať ich úložisko OneDrive na úkor konkurenčných produktov ako Google Drive alebo Dropbox. Rozhodli sa preto umiestniť reklamu na OneDrive priamo do prostredia operačného systému Windows. Tá sa zobrazila niekoľkým používateľom v Prieskumníkovi, nad najčastejšie používanými zložkami v ponuke Rýchleho prístupu. 
 
 
Používatelia majú možnosť zistiť si o ponuke viac, prípadne reklamu odmietnuť. Podľa vyjadrenia Microsoftu sa nejedná o reklamu ako takú, ale o informovanie používateľov, ktorí tak dostanú jednoduchý tip ako čo najlepšie využívať služby spoločnosti. Samotní používatelia však nie sú vzniknutou situáciou nadšení a na rôznych fórach sa objavuje čoraz viac negatívnych príspevkov.
 
Pozitívnou správou je ale skutočnosť, že reklamy sa dajú priamo vo Windowse vypnúť. V okne Prieskumníka treba vyhľadať ponuku „Zobraziť“, následne rozbaliť ponuku „Možnosti“ a na karte „Zobrazenie“ odškrtnúť položku „Zobrazovať oznámenia poskytovateľa synchronizácie“.
 
Zdroj: techspot
 
Kľúčové slová
Microsoft, reklamy, Windows 10
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Poslať nový komentár

TOPlist