EN

Lenovo brunch 2018: v znamení biznis notebookov

Spoločnosť Lenovo, usporiadala 16. apríla v Bratislave zaujímavú akciu s názvom Desiata od Lenova (Lenovo brunch), kde okrem chutného občerstvenia servírovala aj zariadenia novej generácie ThinkPad. Tie sa počas svojej 25 ročnej existencie stali v segmente biznis notebookov synonymom pre spoľahlivosť a mobilitu, vďaka čomu dlhodobo dominujú v predajnosti v danej kategórii. A keďže svet techniky neustále napreduje, prichádza kompletne vynovená rada týchto legendárnych notebookov pre rok 2018, ktoré sú podľa očakávania ešte rýchlejšie, ľahšie, odolnejšie a majú dlhšiu výdrž oproti svojim predchodcom. O aké modely sa jedná a aké vylepšenia si pre nás pripravili sa dozviete v nasledujúcich riadkoch... 
 
Lenovo predstavilo viacero noviniek, spolu s novým typom dokovacej stanice (pre vybrané modely) a ako bonus aj nové farebné vyhotovenie striebornej farby, čo vnímam ako pozitívne oživenie oproti klasickej čiernej verzii. Jednou z prvých vecí, ktorú si všimnete je žiarivý displej s podporou HDR a svietivosťou až 500 nitov. Podľa dostupných informácií, by sa to nemalo prejaviť na výdrži batérie, ktorá bude rovnaká ako pri starších 300 nitových modeloch. Displej podporuje štandard Dolby Vision HDR, ktorý vylepšuje obrazovú kvalitu a vďaka širšiemu rozsahu farieb a svietivosti si užijete prirodzenejšie prechody pri svetlých a tmavých scénach. Nový ThinkPad si budú pochvaľovať nie len biznismeni, ale užijú si ho aj filmoví nadšenci, prípadne grafici.
 
  
 
Bezproblémová a jednoduchá, aj tak by sa dala charakterizovať dokovacia stanica pre 21 storočie. Nový dizajn spolu s inovatívnym spôsobom pripojenia pomocou pohyblivého mechanizmu umiestneného na ľavej strane zabezpečuje kompatibilitu 12 až 15 palcových notebookov. Dátový prenos sa realizuje cez dvojicu TB3 portov a energia prúdi cez sieťový konektor.
 
  
 
Konektivita je alfou a omegou každého typu notebookov, nehovoriac o tých pracovných, kde sa oveľa častejšie prenášajú súbory z externých harddiskov, smartfónov, prípadne USB Flash diskov. Na dosiahnutie čo najväčšej rýchlosti sa Lenovo rozhodlo pre implementáciu technológie USB-C. Tá umožňuje okrem rýchleho prenosu dát, aj pripojenie cez Display Port a nabíjanie periférií, či samotné zariadenie. Podpora portov HDMI a USB-A zostala zachovaná. Majitelia vybraných modelov zo série X1, T a P sa môžu tešiť aj na super rýchli port TB3.
 
  
 
Doteraz boli dotykové displeje pokryté aj vrstvou skla, čo sa odzrkadlilo na ich väčšej hrúbke a hmotnosti, oproti zariadeniam s klasickým displejom. Nová dotyková technológia On – Cell Touch, ponúka dotykovú funkciu bez prekrytia skla, čím sa rozdiely v hrúbke a hmotnosti úplne zmazávajú. Určite poteší aj dostupnosť displejov s matnou obrazovkou namiesto štandardnej lesklej, ktorú uprednostnia najmä užívatelia, ktorí častejšie pracujú v exteriéri.
 
Pre model X1 Yoga, bola vytvorená inovovaná klávesnica, ktorá splynie s telom. Ako to funguje? Pri preklápaní do režimu tablet sa všetky klávesy zapustia do najnižšej polohy a na zadnej strane tak získate rovnú plochu, z ktorej nebudú vystupovať žiadne klávesy. Výhodou je aj zamedzenie kontaktu pri zatvorenom notebooku, kedy sa nižšie položené klávesy nedotýkajú a neotláčajú na displeji. Klávesnica je navyše odolná proti poliatiu vodou a testovaná na 30 000 otváracích cyklov.
 
  
 
Výrobca nezabudol ani na bezpečnostné prvky, medzi ktoré môžeme zaradiť nový prvok tzv. „ThinkShutter“.  Ide o jednoduché a zároveň efektívne riešenie, použitím mechanickej krytky môžete uzavrieť prednú kameru, čím sa vyhnete nechcenému sledovaniu.  Zdokonalené boli aj čítačky odtlačkov prstov, na ktoré teraz stačí prst položiť a nie s ním pohybovať ako v minulosti. Dokonca sa čítačka dokáže učiť v priebehu času a prispôsobí váš otlačok, v prípade ak si zraníte prst. Nechýba ani funkcia rozpoznávania tváre pomocou IR kamery, či podpora Windows Hello. A teraz sa už pozrime na konkrétne nové modely...
ThinkPad E580 15" a ThinkPad T480s
 
  
 
ThinkPad L380 & L380 Yoga a ThinkPad X1 Carbon
 
  
  
 
Ďakujeme spoločnosti Lenovo za pozvanie na akciu Lenovo brunch pri príležitosti predstavenia nových zariadení ThinkPad 2018.
 
Pridať nový komentár
TOPlist