HP opäť vypustilo softvér blokujúci alternatívne tonery

, Autor: Ján Kisty

Tak a je to tu zase, takmer presne rok po škandále, ktorému čelila spoločnosť HP. HP opäť aktualizovalo firmware a zablokovalo cartridge iných výrobcov.

Pripomíname: „Spoločnosť HP vydala aktualizáciu ešte 12. marca 2016 pre celú radu jej Officejet tlačiarní. Nový firmware zablokoval používanie neoriginálnych tlačiarní. Funkcia bola aktivovaná až pred pár dňami, presnejšie 13. septembra. Aktualizácia tak v podstate pol roka nečinne čakala ako malvér a následne spustila svoj kód.“

Nový firmware sa začal distribuovať tento týždeň pre OfficeJet modely 6800, Pro 6200/6800/8600 a OfficeJet Pro X 400/500. S problém sa začali stretávať v Nemecku. Ide tak o mierne odlišné modely, než tie, ktoré boli zasiahnuté minulý rok. Ak použijete neoriginálny toner stretnete sa s hláškou: „Jedna alebo viacero tonerov sa zdá poškodených. Vymeňte ich za nové.“

V tom prípade ale HP stihlo už reagovať a vydalo FW, ktorý umožňuje používanie alternatívnych náplní. Ak aktualizáciu nepotrebujete, odporúčame sa jej vyhnúť.

Či sa problém týka aj nášho trhu nie je jasné. Napíšte do komentárov vašu skúsenosť. 

Zdroj: techspot

 

Kľúčové slová
HP
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Moja osobna skusenost s HP. Su to zlodeji, ktorych vyrobky zahadne umieraju par mesiacov po zaruke! Od tejto firmy nechcem nic.

Re: HP opäť vypustilo softvér blokujúci alternatívne tonery

mám notebook HP už 5 rokov a ide fajn, bez pádov systému, bez mrznutia a bez pádu hardvéru. Ale to bude asi tým že ho používam ako desktop - nezvyknem ho nosiť do školy ani nikde vonku. No občas počujem ako v ňom škrípe pevný disk ked sa niečo zapisuje.

Re: HP opäť vypustilo softvér blokujúci alternatívne tonery

Je zaujimave, ze pri HP vam to vadi, ale pri Apple je to uplne v poriadku...

Re: HP opäť vypustilo softvér blokujúci alternatívne tonery

lebo apple je diagnóza

Re: HP opäť vypustilo softvér blokujúci alternatívne tonery

Apple je firma pre obmedzene ovce

Mám HP OfficeJet 8 rokov, používam iba originál cartridge a funguje úplne spoľahlivo.

Poslať nový komentár

TOPlist