Dell predstavil nové notebooky Latitude s výdržou takmer 33 hodín

, Autor: Gudas

Latitude 6430 vydrží s prídavnými batériami fungovať bez nabíjania skoro jeden a pol dňa.

Dell predstavil nové modely biznis notebookov Latitude E a stolných počítačov OptiPlex. Zrejme najzaujímavejším je však Latitude E6430 - 14-palcový notebook s procesorom Intel z rodiny Ivy Bridge a extrémne dlhou výdržou na batériu. Ak sa využijú všetky možnosti rozšírenia kapacity štandardnej 9-článkovej batérie, dosiahne počítač výdrž takmer 33 hodín na jedno nabitie (podľa testu Mobile Mark 2007). Ďalšie dve voliteľné prídavné batérie sa dajú vložiť do priestoru pre optickú mechaniku a pod notebook. Výrobca hovorí o rýchlosti nabitia na 80% v priebehu jedinej hodiny, to sa však vzťahuje zrejme len na štandardnú konfiguráciu.

Medzi novinkami je aj odolný Latitude E6430 ATG, ktorý je zostavený z hliníkového veka displeja, magnéziových hrán a kovových kĺbov. Notebook nemá problém s vibráciami, prachom, vlhkosťou či vysokými nadmorskými výškami a teplotami.

Model Latitude E6430s je zas naopak členom rozrastajúcej sa rodiny notebookov "thin-and-light", nová séria zahŕňa aj veľkosti uhlopriečok 12,5" (E6230), 13,3" (E6330) a 15,6" (E6530).

 

Kľúčové slová
Dell, notebooky
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Poslať nový komentár

TOPlist