Budú takto vyzerať nové Nexus smartfóny pre tento rok?

, Autor: Vladys
 
Na internet sa dostali úplne prvé rendery nových Nexus smartfónov, ktoré pravdepodobne vyrobí HTC.

Minulý rok sme boli svedkami príchodu 2 Nexus smartfónov a to konkrétne Nexus 6P a Nexus 5X. Zariadenia nezaznamenali nejaký významný úspech, no nešlo ani o prepadák. Tento rok by mala na trh doraziť nová dvojica Nexus telefónov, ktoré sú zatiaľ označované ako Sailfish (S1) a Marlin (M1). O výrobu oboch by sa malo postarať HTC, ktoré už s výrobou Nexusov má skúsenosti. S1 by mal mať 5“ displej zatiaľ čo M1 bude disponovať 5,5“ displejom, celkovo však medzi smartfónmi veľa rozdielov nebude.
 
 
Na Internete sa včera objavil úplne prvý render týchto Nexus smartfónov. Nie je presné známe, ktorému z dvojice patrí, no vzhľadom na predpokladané malé rozdiely v dizajne je to v podstate jedno. Render sa objavil na stránke Android Police, pričom portál pripomína, že nejde o oficiálny render ale o výtvor, ktorý je založený na očitom svedectve dôveryhodného zdroja. Do akej miery sa tak skutočný Nexus bude podobať tomu na obrázku je tak otázne.
 
Čo môžeme podľa renderu usúdiť? Že novinka bude mať zaoblené rohy a predná strana je celkom čistá. Vzadu nájdeme skener odtlačkov prstov, ktorý je podobný tomu na Nexus 6P a 5X. Okrem neho je vzadu aj fotoaparát, ktorý nevyčnieva z tela smartfónu, reproduktor a logo Google. Nové Nexusy by nemali mať žiadne HTC logo a mali by byť vyrobené z hliníka.
 
Google zatiaľ neprezradil, kedy oficiálne plánuje predstaviť svoje nové Nexus smartfóny. Predpokladá sa, že sa tak stane v septembri a obe zariadenia ponesú už najnovší Android 7.0 Nougat.
 
Zdroj: phonearena
 
Kľúčové slová
Google, HTC, Nexus
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Poslať nový komentár

TOPlist