AMD oficiálne uviedla Radeon VEGA, Polaris-refresh je blízko

, Autor: Ján Kisty

Spoločnosť AMD oficiálne predstavila novú architektúru grafických kariet AMD VEGA. Karty budú určené do herných ako aj profesionálnych zostáv. Vega je postavená tak, aby zvládla jednak virtuálnu realitu, potom náročnú prácu v CAD/CAM systéme a taktiež samotnú umelú inteligenciu.

AMD tentokrát znova stavila na vrstvené HBM2 pamäte, ktoré vynikajú veľkou šírkou zbernice (až 4Mbit+), avšak odniesli si to frekvencie. Tie budú asi opäť 500 MHz. Pri nových kartách sa predpokladá, že budú osadzované až 8 GB VRAM, avšak náklady na výrobu sú tak vysoké, že je možné, že buď budú nové karty s HBM2 príšerné drahé alebo budú karty nakoniec osadzované len 4GB VRAM. V druhom prípade sa zapracuje na delta kompresii.

Nové sú geometry pipeline, ktoré sú od predchodcov oveľa výkonnejšie. Výrobca sľubuje až 2-násobný nárast za takt oproti predchodcovi. Viac o nových kartách zatiaľ nevieme a tak musíme čakať až do mája – júna tohto roka.

Okrem toho máme potvrdenú existenciu Polaris-refresh, označovanú predbežne ako Radeon RX580/570. Takt jadier má porásť o 50 - 100 MHz. Výkon by tak mal vzrásť od 5 - 8%. Tieto karty by mali prísť už prvý aprílový týždeň. RX 560 bude oproti predchodcovi RX460 výrazne rýchlejšia, predpokladá sa, že AMD odomkne 1024 jadier (RX 460 má 768).

Zdroj: AMD

 

Kľúčové slová
AMD Vega
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Zlata pravda ... AMD musi "dobyvat" technologiami ... kedze ani cenovo ani vykonom a ani marketingom "konkurencnym" vyrobcom nesiaha ani po paty.

Hadam sa to pomaly zmeni (RYZEN, ZEN, POLARIS, ... VEGA ?).

Zdroj TS a áno Libre Office xD

Poslať nový komentár

TOPlist