Amazon má patent na slúchadlá, ktoré počúvajú okolie

, Autor: Vladys
 
Spoločnosti Amazon bol pridelený patent na slúchadlá, ktoré počúvajú špecifické slová a zvuky z okolia, aby mohli prestať hrať keď je to potrebné.

Idete ulicou po meste či športujete a popri tom počúvate hudbu cez slúchadlá. V tom vás však z diaľky zbadá kamarát, kričí na vás vaše meno, no vy nezastavujete na kus reči, lebo ho nepočujete. Alebo iný scenár. Znovu máte v ušiach slúchadlá, hrá vám obľúbená pesnička, duchom ste neprítomný a nepočujete klaksón auta a škrípajúce brzdy. Alebo vlak. Alebo nebodaj streľbu či jednoducho iné zvuky signalizujúce nie príliš vzdialené nebezpečenstvo. Amazon teraz prišiel so zaujímavým patentom slúchadiel, ktoré počúvajú okolie namiesto používateľa a vedia, kedy majú prestať hrať.
 
 
Chodiť po meste iba so 4 aktívnymi zmyslami je totiž niekedy nebezpečné. Amazon preto vytvoril patent slúchadiel, ktoré na jednej strane potláčajú ruch okolia, aby ste si lepšie mohli vychutnať muziku, na druhej strane však vedia aj sami od seba prestať hrať. Stane sa tak vtedy, keď slúchadlá „započujú“ nejaký špecifický zvuk. Môže ísť o nejaké kľúčové slovo ako napr. vaše meno, alebo o zvuk na určitej frekvencii. Pri identifikovanie takéhoto zvuku slúchadlá jednoducho stíšia hudbu a používateľ tak zbystrí aj svoj piaty zmysel a zistí čo sa deje naokolo. 
 
Podľa nákresu patentu by sa o snímanie zvuk postaralo niekoľko zabudovaných mikrofónov v náušnikoch slúchadiel. Tie by počúvali spomínané zvuky podobne ako reproduktor Amazon Echo. Treba však mať na pamäti, že ide len o patent a neznamená to, že Amazon pracuje na takýchto slúchadlách alebo, že ich niekedy plánuje uviesť na trh. Patent možno bude len chrániť firmu pred tým, aby rovnaký systém nevymyslel iný výroba.
 
Zdroj: fudzilla
 
Kľúčové slová
Amazon, patenty
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Poslať nový komentár

TOPlist