Výskumníci varujú: Go Keyboard špehuje milióny užívateľov androidu

, Autor: Marián Ferenc

 Je celkom bežné v poslednom čase počuť o aplikáciách, ktoré robia podozrivé veci bez toho, aby o  nich používateľ vedel. Zvyčajne sú to malé aplikácie ako náčrtné tapety, ale niekedy to môže byť naozaj vážne a dotknúť sa aj výrobcov zariadení. Vedci zo spoločnosti Adguard, špecialisti v oblasti bezpečnosti vydali správu, v ktorej varujú, že klávesnica GO Keyboard v systéme Android špehuje svojich užívateľov tým, že odosiela informácie späť vzdialeným používateľom. Vedci taktiež varujú, že klávesnica používa "nelegálnu techniku" na stiahnutie a spustenie škodlivého kódu.


Výskumníci zistili aktivitu po sledovaní spotreby a nežiaduceho správania niekoľkých populárnych klávesníc na Androide. Znepokojujúca časť je, že by mohlo byť ovplyvnených viac ako 200 miliónov používateľov, pretože v obchode Google Play sú k dispozícii dve rôzne verzie klávesnice GO, jedna hodnotená 4,4 hviezdičkami a druhá 4,5 hviezdičkami.

Väčšina používateľov zaujala klávesnica GO Keyboard, pretože ponúka širokú škálu možností pre klávesové skratky a bola klávesnicou, ktorá bola k dispozícii na androide už od začiatku. Kľúčové podmienky služby GO Keyboard výslovne uvádzajú, že aplikácia "nikdy nezhromažďuje vaše osobné údaje", ale v skutočnosti to robí práve naopak.

Zdroj: phandroid

 

Kľúčové slová
Android, Gokeyboard, spying
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Re: Výskumníci varujú: Go Keyboard špehuje milióny ...

Ale veď to nemôže byt pravda... To Apple sleduje užívateľov z rôznych a hrozných dôvodov... Aby bolo jasne, sú to kraviny v oboch prípadoch. Vtipne je, že ak sa podobná informácia týka Ameriky, tak je to v mnohých očiach určite pravda. Akonáhle príde niekto s tým, že Rusky antivírus Kaspersky niečo sleduje, je to vymysel Ameriky a zámerne poškodzovanie Ruska so svätožiarou nad hlavou... Ľudia neprestanú udivovať svojou debilitou nikdy...

Re: Výskumníci varujú: Go Keyboard špehuje milióny ...

Tu ide skor o princip. Ako o to kto,kedy a s kym. A preto Vam odporucam cim skor si do domacnosti zaviest IOT.

Poslať nový komentár

TOPlist