Začíname s vodným chladením diel I. - Test Alphacool Eisbaer 120 - modulárny AiO

, Autor: Ján Kisty

Po dvoch týždňoch sa vraciame k testu u nás priam netradičnej značky Alphacool. S tou sa ešte stretneme aj v budúcnosti. Ako web zameraný na pretaktovanie je pre nás Alphacool alfou a omegou pre kvalitné OC, pretože firma je jeden z hlavných výrobcov vodného chladenia. Dnes sa pozrieme na novinku na trhu Alphacool Eisbaer 120. Na webe sa môžete stretnúť s tvrdením, že tento „modulárny“ AiO je jeden z najlepších AiO riešení. Je tomu naozaj aj tak?

Úvod - Alphacool Eisbaer 120mm

V prvom rade musím povedať, že toto je AiO pre CPU a nemýľte si ho s vodníkom pre grafické karty (Eiswolf). Pôvodný plán bol spojiť obe recenzie, aby ste videli, že dnes je relatívne lacné mať komplet zostavu chladenú vodou. Nemusíte tak vyhadzovať viac než 1000€ za custom vodníka. Toto riešenie vyjde na necelých 250€. Bohužiaľ pri prevoze Eiswolfa lietadlom došlo k úniku vody (vyparenie) zo systému a pumpa "umrela" prakticky pár sekúnd po zapnutí. Keďže som mal v ruke predprodukčnú vzorku chladiča, tento problém sa nám podarilo s výrobcom rýchlo identifikovať a opraviť ešte pred uvedením na trh. Vodník pre GTX 1080 mi tak bude dodaný opätovne a uvidíte samostatnú recenziu (pravdepodobne koncom novembra, resp. v decembri).

Alphacool Eisbaer 120mm - Balenie, príslušenstvo, špecifikácie

Chladič prichádza v typickom balení, rovnaké ste mohli vidieť napríklad v tejto recenzii. Všetko úhľadne zabalené, nemecká dokonalosť. V balení nájdete okrem samotného vodného bloku, dvojicu 120mm ventilátorov zn. Alphacool – tie kolega pravdepodobne otestuje aj samostatne v jeho výborných článkoch o ventilátoroch. Nesmieme zabudnúť na jednu Y-spojku, pastu a montážny kit.

Ako už vyplýva z názvu, v teste sa vyskytol najlacnejší model od výrobcu s cenou približne 95€.  

Montážna sada podporuje všetky používané sockety AMD ako aj INTEL. Zaujímavosťou je, že držiek pre LGA 2011v3 musíte pravdepodobne kúpiť samostatne, v mojej predprodukčnej vzorke dostupný nebol. Stojí ale 5€, čo nie je veľká čiastka. Veľké mínus dávam za manuál, ten je hrozný a prvýkrát laborujete čo a ako. Aj keď podľa obrázka sa dá spôsob montáže odhadnúť.

Chladič používa výkonnú pumpu, ktorá je uložená v CPU bloku. Ten je priesvitný a podsvietený (podsvietené je aj logo výrobcu). Pôsobí na mňa veľmi dobrým dojmom. Viete kedy v systéme klesla hladila chladiacej zmeny, ktorú je možné cez „fill“ (plniaci) ventil jednoducho doplniť. Výrobca tvrdí, že systém dopĺňať netreba ak nebudete používať rozšíriteľné príslušenstvo.

Alphacool Eisbaer 120 CPU

Rozmery radiátora  (bez ventilátora)

157 x 124 x 45 mm (d x š x h)

Rozmery radiátora (s ventilátormi)

157 x 124 x 95 mm (d x š x h)

Materiál radiátora

meď s čiernym poniklovaním

Materiál hadíc

PVC

Základňa

meď

Ventilátory

120mm Eiswind

Rozmery ventilátorov

120x120x25mm

Maximálne otáčky ventilátorov

1700 RPM

Prietok vzduchu ventilátorov

63,85 CFM (108m³/h)

Hlučnosť ventilátorov

29 dBA

Maximálny statický tlak ventilátorov

1,66 mmH2O

Pumpa

DC-LT 2600
2600 otáčok; 70L/h; vztlak do 0,85 metra

Konektor ventilátorov

4pin PWM

Funkcie

PVC hadice s ochranou proti zlomeniu

fittingy G1/4; 8/11mm (vnút./vonk. priemer)

Kompatibilita

Intel LGA 115x, 2011, 2011v3, 775 a 1366

 

AMD   AM2, AM2+, AM3, AM3+, FM1, FM2, FM2+

 

CENA: 94,99€

Kľúčové slová
AIO vodné chladenie, Alphacool, vodné chladenie
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Pridať komentár

Posledné komentáre

TOPlist