ROCCAT Skeltr - telefonujúca klávesnica

, Autor: Michal Kiradžiev

Hlavným ťahákom klávesnice Skeltr je "dokina" na hornej hrane, kam založíte smartfón, pripojíte kábliky a fungujete - prijímate hovory, odpisujete na emaily alebo len tak z plezíru pozorujete vývoj teploty procesora...

ROCCAT Skeltr - Úvod, Špecifikácie

ROCCAT zvykne loviť názvy produktov vo fínskom slovníku, ale občas, zdá sa, spraví výnimku. Výraz "skeltr", okrem toho, že dobre znie, neznamená nič konkrétne. Možno ide o skomoleninu, resp. fonetickú podobu aglického slova "skelter" (hnať sa, rútiť sa), no to v tomto kontexte veľký zmysel nedáva.

Nuž, k veci. ROCCAT Sketr je prvou klávesnicou, ktorá je pripravená prepojiť smartfón (Android, iOS, WP) a klávesnicu do jedného funkčného celku. Hlavným ťahákom je "dokina" na hornej hrane, kam založíte smartfón, pripojíte kábliky a fungujete - prijímate hovory, odpisujete na emaily alebo len tak z plezíru pozorujete vývoj teploty procesora... :-)

ROCCAT Skeltr (zdroj: ROCCAT)

Súčasným hitom sú klávesnice s mechanickými spínačmi, v tomto ohľade ide Skeltr proti prúdu, pretože výrobca preň zvolil membránu. Že by tomu zodpovedala i cenovka sa povedať nedá, odporúčaná cena ROCCAT Skeltr je 179,99EUR s daňou, čo je viac, než výrobcovia pýtajú za väčšinu mechanických klávesníc s RGB podsvietením.

 

Balenie, Príslušenstvo

Klasiku v podobe inštalačného manuálu a nálepiek dopĺňa dvojica káblikov (oba dlhé 45cm). Prvým (3,5mm jack na oboch koncoch) prepojíte smartfón s klávesnicou, čím presmerujete prichádzajúce audio do headsetu, ktorý, rovnako ako smartfón, pripojíte do príslušného portu na klávesnici (Apple svojím iPhone 7 zrejme spravil ROCCATu celkom slušný škrt cez rozpočet (nemá totiž 3,5mm jack, pozn. red.)). Druhý slúži na nabíjanie a dátové spojenie telefónu z PC, čiže microUSB na jednom a štandardné USB na konci druhom. Kábliky sú navyše vybavené praktickým "stripom" na zviazanie prebytočnej dĺžky. 

 

Skeltr disponuje RGB podsvietením, charakteristický efekt dúhovej vlny sa ale nekoná. Aj preto vizualizácie len s jednofarebným podsvietením...

 

Špecifikácie

ROCCAT Skeltr
Materiál
plast, pogumovaný štrbina na smartfón
Typ spínačov
membránové
Dĺžka kábla
~1,8m
Rozmery
533mm (šírka)
223mm (hĺbka (s opierkou))
46mm (výška)
Hmotnosť 1120g (s opierkou)
Operačný systém
Windows
Orientačná cena
179,99EUR s DPH (výrobcom odporúčaná cena)
Stránka produktu ROCCAT Skeltr

Kľúčové slová
membránová klávesnica, progaming, ROCCAT, ROCCAT Skeltr, Skeltr recenzia, Skeltr review
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Pridať komentár

Posledné komentáre

Článok zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý so svojou reakciou...
TOPlist